Muž uviděl banány pod ultrafialovým světlem a ztratil chuť k jídlu: Zjistil, co znamenají hnědé skvrny na ovoci

Uživatel Redditoru se rozhodl zkontrolovat, co by se stalo, kdyby banány byly osvětleny ultrafialovou lampou, a výsledek ho překvapil. Ovoce zářilo podivnými skvrnami.

Chlapec byl šokováný, když zjistil, co znamenají hnědé skvrny na ovoci. Po zbytek života bude muset jíst pouze zelené banány.

Banán/ Zdroj: medialeaks.ru

Uživatel Redditu popsal, jak testoval banány pod ultrafialovým světlem. Jeho pozornost upoutaly podivné zářící kroužky.

Banány/ Zdroj: medialeaks.ru

Banány/ Zdroj: medialeaks.ru

„Všiml jsem si toho na svých banánech! Nikdy jsem si nemyslel, že přezrálý banán bude mít kolem skvrn zářící prsten!“ uvedl chlapec.

Světlo pocházelo výhradně z kulatých skvrn, zatímco větší defekty banánu zůstaly mimo zorné pole UV. Chlapec tím byl velmi překvapen.

Uživatelé Redittu mu vysvětlili, že světelný zdroj není ten nejpříjemnější: „To jsou bakterie, které jedí banán,“ „S největší pravděpodobností se jedná o jednobuněčné organismy,“Jsou to bakteriální výkaly?“.

Mytí rukou/ Zdroj: medialeaks.ru

Ostatní uživatelé sítě potvrdili, že zářící prstence kolem hnědých skvrn na banánech jsou skutečně bakterie. Je ale zbytečné se jich bát, protože mnoho z těchto mikroorganismů už vstupuje do našich těl s jídlem, ale neškodí.

„Jde samozřejmě o bakterie. Hnijící ovoce se pomalu mění v bakteriální výkaly. Není to ale tak velký problém, protože toho pořád hodně jíme a pijeme,“ dodal jeden z komentujících.

Ukázalo se, že banány s hnědými skvrnami by neměly být zlikvidovány z jiných důvodů. Tyto stopy naznačují vysokou hladinu antioxidantů, které jsou nezbytné pro prevenci různých nemocí, včetně rakoviny.

PSALI JSME: ŽENA KOUPILA V OBCHODĚ HROZNY, V SÁČKU ALE NEBYLO JEN OVOCE: NAŠLA TAM ZVÍŘE, KTERÉ JI VYDĚSILO

PŘIPOMÍNÁME: NEPŘÍJEMNÉ PŘEKVAPENÍ PO NÁKUPU: MUŽ NAŠEL NA BANÁNU PODIVNOU VĚC

Share