„Jediná pandemie, kterou máme, je mezi neočkovanými“: Biden kritizoval neschopnost sociálních sítí kontrolovat zprávy o koronaviru

Americký prezident Joe Biden uvedl, že platformy sociálních sítí, včetně Facebooku, „zabíjejí lidi“, protože umožňují zveřejnění dezinformací o očkování a pandemii.

„Zabíjejí lidi. Jediná pandemie, kterou máme, je mezi neočkovanými,“ řekl Joe Biden, když se ho novináři zeptali na roli sociálních médií při šíření dezinformací o očkování a pandemii.

Joe Biden/ Zdroj: ms.detector.media

Americký vůdce také zmínil nejpopulárnější sociální síť – Facebook. Joe Biden ostře kritizoval stránky Facebooku za to, že nedělají dost pro potírání dezinformací o vakcínách proti koronaviru.

Vedení Facebooku ale obvinění popírá: „V době, kdy ve Spojených státech stoupá počet případů COVID-19, se Bidenova vláda rozhodla obvinit několik amerických společností ze sociálních sítí. Počet očkovaných mezi uživateli Facebooku v USA se zvýšil.“

Sociální sítě/ ilustrační foto/ Zdroj: mertech.org

Podle studie, zveřejněné zástupci Facebooku, se 85% uživatelů této sociální sítě ve Spojených státech nechalo očkovat proti koronaviru nebo se chce nechat očkovat. Sociální síť nechce zasahovat do cíle prezidenta Bidena naočkovat v červenci 70% americké populace.

„Od začátku pandemie si více než dvě miliardy lidí prohlédly spolehlivé informace o COVID-19 a vakcínách na Facebooku. Když vidíme dezinformace o vakcínách proti COVID-19, podnikáme proti nim kroky,“ uvádí se v prohlášení.

Lidé se smartphony/ ilustrační foto/ Zdroj: ukrinform.ua

PSALI JSME: WHO VARUJE PŘED ROZŠÍŘENÍM VARIANTY KORONAVIRU LAMBDA: UŽ SI PROŠLAPALA CESTU DO 30 ZEMÍ SVĚTA

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA ROZHODLA, KDY SKONČÍ BEZPLATNÉ TESTOVÁNÍ NA KORONAVIRUS: V NĚKTERÝCH PŘÍPADECH ALE STÁLE TESTY BUDE HRADIT ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA

Share