83letá babička napsala kamarádce, co si každý z nás musí přečíst: zvlášť ty, které jsou nespokojené se životem

Moderní život je většinou závod. A v tomto šíleném závodě mnozí někdy zapomínají žít a prostě být šťastní.

Babička / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Zastavit se na chvíli a zamyslet se nad svým životem nutí dopis 83leté babičky své kamarádce, který se před pár dny objevil na internetu. Slova napsaná starší ženou budou každému z nás blízka.

Babička / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

„Milá Berto, čtu čím dál víc a stále méně uklízím doma. Sedím na dvoře a užívám si výhled, než abych se obávala plevelů na zahradě. Trávím více času s rodinou a přáteli a méně pracuji.

Pokud je to možné, člověk si musí užívat života, ne ho tolerovat. Teď se to snažím pochopit a začít si toho vážit.

Už na sobě nešetřím. Moje porcelánové šálky a křišťálové servisy používám pro každou událost, jako je třeba čištění v koupelně nebo první kvetoucí amarylky.

Babička / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Nosím na trh své nejkrásnější oblečení. Zdá se mi, že když budu vypadat dobře, bude pro mě jednodušší se s penězi rozloučit.

Nečekám na nějakou zvláštní příležitost abych se navoněla oblíbeným parfémem. Klidně se navoním, když jdu třeba do banky nebo do polikliniky.

Už nepoužívám fráze „někdy“ a „jiný den“. Pokud něco stojí za to vidět, slyšet nebo dělat, chci to vidět, slyšet a dělat hned teď.

Babička / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Nevím, co by udělali jiní, kdyby věděli, že tady zítra nebudou. Život považujeme za něco samozřejmého. Myslím, že by zavolali rodinné příslušníky a několik blízkých přátel. Možná by někomu zavolali a omluvili se za minulá slova a činy. Ráda si myslím, že půjdou do dobré restaurace, kde podávají jejích oblíbené jídlo. Mám takový dojem, že by to bylo přesně tak, ale nikdy se to nedozvím.

Babička / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

To jsou maličkosti, které jsem nedokončila. Velmi bych litovala, že jsem nenapsala blízkým všechna důležitá slova, která jsem jim chtěla sdělit. A velmi se bojím, že manželovi a rodičům málokdy řeknu, jak moc je mám ráda.

Babička / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Snažím se nešetřit a neodkládat to, co by mi do života přineslo smích a štěstí.

A každé ráno, když otevřu oči, říkám si, že tento den je zvláštní. Každý den, každá minuta, každý nádech je opravdový dar.“

Babička / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: MANŽEL PŘIVEDL SVOU PÁTOU ŽENU KE STYLISTŮM A POŽÁDAL JE O ZMĚNU VZHLEDU: VE FINÁLE ONA SAMA CHTĚLA OPUSTIT MUŽE

PŘIPOMÍNÁME: CHAMTIVÝ MANŽEL ZANECHAL SVÉ ŽENĚ JEN MALÝ KOUSEK ZEMĚ: ALE CHYTRÁ ŽENA NAŠLA VÝCHODISKO Z TÉTO SITUACE

Share