Vážně jsem změnil názor o své ženě, poté, co otěhotněla

Nedávno moje manželka porodila dítě. Úžasně je, že během těchto 9 měsíců čekání na nový život ukázalo úplně něco jiného, co jsem si představoval.

Pár/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Víte, ve filmech a seriálech je těhotenství zobrazeno tak sladce a „růžově“: Jitka otěhotněla a její manžel Radovan byl šťastný. Budou mít dítě! Trvalo to 9 měsíců a ona porodila. A konec! Žádné podrobnosti. Jen hop – uplynulo 9 měsíců a všechno je v pořádku.

Ve skutečnosti je všechno úplně jiné. Není to jen 9 měsíců obtížného života, je to 9 měsíců DALŠÍHO ŽIVOTA, který nikdy předtím neexistoval. A na to nikdo nevaruje. Chci vám o tom něco říct.

1. První měsíce. Toxikóza

Břicho manželky ještě není vidět, fyzicky se nijak nezměnila. Ale začala mít toxikózu. Určitě víte, co to je. Manželka začíná nenávidět všechno jídlo v domě, přestane vařit, je jí špatně cítit vůni jídla, požádá mě, abych uvařil nebo koupil všechny nové produkty. Nevolnost ze všeho. Kupuji různé produkty a nakonec najdeme trochu toho jídla, které dokáže sníst. Vařím.

3. V polovině těhotenství. Mnoho starostí

Těhotná žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Díky Bohu, toxikóza pomíjí. Manželka zase miluje některé staré jídlo a může dokonce vařit. Ale začínají další problémy. Břicho roste – uvnitř se už tvoří plnohodnotné mládě. Musíte ho neustále kontrolovat. Ultrazvuk, analýzy, vyšetření. Musíte pravidelně navštěvovat lékaře.

4. Neustále pomáhejte své ženě

Těhotná žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Musel jsem svou ženu neustále doprovázet do nemocnice a zpět, abych s ní seděl. Úzkost, starosti. Bije ti srdce, miminko? Existují nějaké patologie, odchylky? Rady o tom, co dělat, když se náhle objeví patologie?! Naštěstí nebyly nalezeny žádné patologie.

5. Konec těhotenství. Je těžké chodit, spát, je to těžké

Břicho manželky je velmi velké. Je pro ni těžké chodit, a tak kráčíme moc pomalu. Venku je zima, mráz, led. Jít k lékaři zabere hodně času. Sedět, spát, hýbat se je obtížné. Ve všem potřebuji pomoc. Toxikóza se vrací, manželka znovu nenávidí některé z produktů.

6. Zdraví matek

Těhotná žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Na těle manželky se objeví modřiny. „Hvězdičky“. Mění se. Předpokládá se, že pokud dítěti chybí mikroelementy a vitamíny uvnitř, vytáhne vše z matky. Proto ženy šediví, stárnou, stávají se křehkými. Jejich zdraví se může vážně zhoršit a z porodu se nezotaví. To je pro tělo obrovská zátěž. A nemluvím o pružnosti pokožky – kůže se stává méně pružnou.

7. Porod

Toto by mělo být napsáno samostatně. Kolik toho moje žena prošla – slova nemohou popsat. A byl jsem také nervózní. Všechno proběhlo relativně dobře, nyní máme zdravé mimčo, které potřebuje hodně péče a ze spánku se stane luxus.

8. Vážně jsem přehodnotil svůj postoj k mé ženě a ženám jiným

Těhotná žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Porodit dítě je obrovská práce, riziko, spousta úzkosti a starostí. Muži, proto se během této doby o své manželky starejte častěji. Je to pro ně těžké. Ale s naší pomocí to bude snazší.

ČTĚTE TAKÉ: JAK DNES ŽIJE ŽENA, KTERÁ PORODILA V 65 LETECH: DCERA UŽ MÁ DESET LET

PSALI JSME: DVAATŘICETILETÁ ŽENA PORODILA SVÉ DVANÁCTÉ DÍTĚ: HLUČNÁ RODINA

Share