Dívka zveřejnila na sociálních sítích selfie s koněm a byla na 10 let zbavena práva vlastnit koně: Lidé byli znepokojeni vzhledem zvířete

Obyvatelka Velké Británie byla rozhodnutím soudu zbavena práva vlastnit koně po dobu deseti let poté, co se zúčastnila soutěží na koni jménem Thor: zvíře bylo tak vyhublé, že mu doslova vyčnívala žebra.

Charlotte z města Kidderminister, Anglie, vlastnila koně jménem Thor. V březnu se zúčastnila amatérské soutěže, ve které zatajila, že kůň je ve velmi špatném stavu, píše deník Metro.

Dívka s koněm/ Zdroj: YouTube

Dívka zakryla zadní část koně dekou určenou k udržení zvířete v teple, to ale nezabránilo organizátorům akce, aby si všimli vyčnívajících kostí.

Když byly zveřejněny fotografie z akce, aktivisté za práva zvířat si všimli, že s Thorem něco není v pořádku. Na selfie je jasně vidět, že je zvíře vyhublé.

Dívka s koněm/ Zdroj: YouTube

22letá dívka byla stíhána za týrání zvířat. Během vyšetřování inspektoři a veterináři zjistili, že Thor byl vážně zraněný.

Navzdory tomu na něm Charlotte jezdila dvakrát týdně. Thor měl na zádech, přímo pod sedlem, ránu, a při jízdě musel cítit strašnou bolest.

Kůň/ Zdroj: medialeaks.ru

Do jeho rehabilitace se zapojila organizace pro rekvalifikaci dostihových koní. Birminghamský soud rozhodl zbavit dívku práva vlastnit koně na 10 let.

Charlotte také dostala podmíněný trest: 160 hodin veřejných prací a musí zaplatit pokutu ve výši 360 liber (456 dolarů). Nyní její kůň Thor po pětiměsíčním zotavovacím a výcvikovém programu přibral na váze a daří se mu dobře.

Kůň/ Zdroj: medialeaks.ru

PSALI JSME: ČOKOLÁDA A MLÉKO: JAK NYNÍ VYPADÁ CHLAPEC, KTERÝ SE NARODIL PŘED 6 LETY S NEOBVYKLÝM VZHLEDEM

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA PORODILA NEOBVYKLÁ DVOJČATA: JEDNO DÍTĚ VYPADÁ JAKO MATKA, DRUHÉ JAKO OTEC

Share