3 chyby při praní v pračce: Dříve jsem pravidelně dělala 2 z nich

Tento článek se zaměří na tři nejčastější chyby při praní v pračce.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Automatická pračka výrazně usnadnila život celé populaci, protože stačí jen strčit věci do bubnu, dát prášek, zvolit požadovaný program a stisknout start. I tak ale dochází k chybám, z nichž 2 jsem neustále dělala.

Pračka/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

1. Praní ručníků spolu s aviváží. Ukazuje se, že aviváž výrazně snižuje schopnost tkaniny absorbovat do sebe vlhkost. Pravidelné praní proto vede k tomu, že ručníky déle schnou a kvůli stojaté vlhkosti začnou páchnout vlhkostí. Froté ručníky se tomuto produktu nelíbí nejvíce. Sportovní oblečení a textilie, které mají odpuzovat vlhkost, by se rovněž neměly prát s aviváží.

Pračka/Zdroj: topfakty.com

2. Dveře pračky musí být vždy otevřené. Je velmi důležité, aby byl buben neustále ventilován, jinak se v něm objeví nepříjemný zápach, který pak bude na věcech a je docela těžké se ho zbavit. Navíc, když jsou dveře po celou dobu zavřené, může se na gumičce objevit plíseň. Dokonce i v pokynech k pračce se píše, že po každém praní po dobu půl hodiny nebo hodiny musí být dvířka otevřena.

Pračka/Zdroj: topfakty.com

3. Nepřetěžujte stroj věcmi. Každá pračka má vlastní maximální hmotnost věcí, které vydrží bez přetížení. V případě pravidelného přetížení se stroj může rychle pokazit. Obvykle je maximální zatížení psáno přímo na stroji.

ČTĚTE TAKÉ: HOSPODYŇKA MUSÍ VĚDĚT: NEČEKANÉ CHYBY, KTERÉ SE BĚHEM PRANÍ MOHOU OBJEVIT

PSALI JSME: ZKUSILA JSEM NEOBVYKLÝ TIP Z INTERNETU: NEOČEKÁVALA JSEM TAKOVÝ VÝSLEDEK PŘI PRANÍ VĚCI S IGELITKOU

Share