Hospodyňka musí vědět: Nečekané chyby, které se během praní mohou objevit

Všechny ženy perou. Ukázalo se však, že ne každá žena ví, jak to dělat správně. A proto je tady seznam s chybami při praní prádla, který hodně pomůže vyhnout se mnoha chybám.

Praní/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

1. Pračka potřebuje čištění. K čemu to je? Ano, aby stroj vydržel déle. Co by se pro to mělo udělat? Je nutné nechat stroj otevřený, pokud se v něm objeví nepříjemný zápach, musí se také umýt nádoba, do které nalijete prášek. Je velmi důležité udržovat stroj v čistotě a uvnitř. Tento postup značně prodlužuje životnost stroje: jednou za rok musíte zapnout pračku prázdnou, ale v režimu s nejteplejší vodou. Přidejte do této vody půl litru octa.

Praní/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

2. Není třeba prát víc věci, než pračka dokáže vyprat. Je třeba dbát na to, aby váha vašeho prádla nepřekročila povolený limit. Jinak by se váš stroj mohl rychle poškodit.

3. K mytí ručníků nepoužívejte aviváž. Protože po takovém praní nebudou ručníky dobře absorbovat vodu. Ale je to jejich hlavní úkol.

Praní/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

4. Ponožky perte zvlášť od jiného oblečení. A je lepší použít speciální síť a zapnout šetrný režim.

5. Nezapomeňte prát polštáře a přikrývky dvakrát. Jednou je nutné ji vyprat s práškem a podruhé – jen ve vodě. To je nezbytné, aby se prášek lépe vymyl.

Praní/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

6. Není třeba prát plavky v pračce. Jsou vyrobené z látky, která netoleruje praní v pračce: tato látka se rychle poškodí. Plavky je třeba prát ručně ve studené vodě.

7. Není třeba používat bělidlo. Nyní existuje hodně prášků, které snadno odstraní i ty nejstrašnější skvrny. Bělidlo by se mělo používat pouze tehdy, když prášek nezvládl úkol.

8. Pamatujte, že knoflíky musí být před praním rozepnuté. Mohou se při praní utrhnout.

Praní/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

9. Naopak zip na kalhotách by měl být zapnutý. V opačném případě může dojít k poškození jiného oděvu.

10. Není třeba používat hodně prášku. Nemyslete si, že tak se oblečení vypere lépe. Pokud použijete hodně prášku, budete musit to prát podruhé bez prášku.

Praní/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

11. Naučte se velmi opatrně předeprat skvrny. Skvrnu příliš netřete, může se poškodit látka. Nejlepší je použít odstraňovač skvrn: stačí skvrnu potřít ubrouskem namočeným v odstraňovači skvrn.

12. Je třeba i předem roztřídit oblečení. To by mělo být provedeno jak z hlediska barvy, tak typu tkaniny.

Praní/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dodržujte tato pravidla a vše bude vypráno dokonalé: pračka bude fungovat dlouho a dobře a věci budou vypadat skvěle.

ČTĚTE TAKÉ: UNIVERZÁLNÍ PROSTŘEDEK PRO ÚKLID: 10 NEOČEKÁVANÝCH POUŽITÍ TABLET DO MYČKY

PSALI JSME: ASI KAŽDÉHO Z NÁS TRÁPÍ OTÁZKA «KAM ZMIZELA DRUHÁ PONOŽKA» PO PRANÍ: CHLAP VYŘEŠIL TAJEMSTVÍ STOLETÍ A TENTO OBJEV VÁS ROZHODNĚ PŘEKVAPÍ

Share