Solidarita s Ukrajinou: EU připravuje sankce proti Rusku, premiér Fiala vyjádřil podporu Ukrajině

Uprostřed trvajícího napětí kolem hrozby ruské invaze na Ukrajinu premiér Petr Fiala řekl, že Česká republika podporuje Ukrajinu a je proti jakékoli formě ruské agrese.

Petr Fiala/ Zdroj: dw.com

Jednal o tom s ukrajinským velvyslancem v ČR Jevhenem Perebyinisem, informuje Radio Prague International.

Ukrajinský diplomat Jevhen Perebyjnis poděkoval České republice za morální a konkrétní vojenskou podporu v konfliktu s Ruskem.

Velvyslanec Ukrajiny v České republice Jevhen Perebyjnis/ Zdroj: lb.ua

Balíček rozsáhlých sankcí, které Evropská unie připravuje, aby odradila Rusko od další agrese proti Ukrajině, se dotkne personálních, ekonomických, obchodních a finančních vztahů.

Uvedl to místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis po schůzce s ukrajinským premiérem Denysem Šmygalem v Kyjevě.

Místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis/ Zdroj: ec.europa.eu

Valdis Dombrovskis uvedl, že Rusko nadále hromadí síly u hranic Ukrajiny. Poznamenal, že se tato situace dotýká nejen Ukrajiny, ale i EU, protože Rusko podkopává klíčové bezpečnostní principy.

Na Donbasu/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Chceme Rusku vyslat jasný vzkaz: pokud dojde k další agresi, zavedeme z naší strany rozsáhlé politické a ekonomické sankce… pokud diplomacie nebude stačit, pak my a naši partneři uvalíme sankce takového rozsahu a síly, které donutí agresora k ústupkům,“ ujistil místopředseda EK.

PSALI JSME: EU JE PŘIPRAVENA NA ZASTAVENÍ DODÁVEK PLYNU Z RUSKA: SANKCE PODLE BORRELLA NEUMOŽNÍ KREMLU DOSÁHNOUT JEHO STRATEGICKÝCH AMBICÍ

PŘIPOMÍNÁME: „BUDOU TAM STATISÍCE RUSKÝCH VOJÁKŮ“: LUKAŠENKO ODPOVĚDĚL, JESTLI BUDE VÁLKA

Share