EU je připravena na zastavení dodávek plynu z Ruska: Sankce podle Borrella neumožní Kremlu dosáhnout jeho strategických ambicí

Evropská unie je připravena na přerušení dodávky plynu z Ruska v případě, že Rusko přeruší nebo pozastaví dodávky v reakci na případné nové sankce EU.

Šéf diplomacie Evropské unie Josep Borrell/ Zdroj: YouTube

Na svém blogu o tom napsal šéf diplomacie Evropské unie Josep Borrell.

Dodávky plynu z Ruska/ ilustrační foto/ Zdroj: rbc.ru

„Jsme připraveni na neúspěch diplomacie a zvažujeme všechny možnosti. Zahrnuje to zvýšení naší odolnosti, včetně spolupráce s partnery, jako jsou Spojené státy, Katar a Ázerbájdžán, co se týče dodávek plynu pro případ, že by se Rusko rozhodlo dodávky omezit nebo pozastavit,“ řekl Borrel.

Šéf diplomacie Evropské unie Josep Borrell/ Zdroj: YouTube

EU podle něj připravuje sankce, které v případě útoku na Ukrajinu ruské ekonomice a finančnímu sektoru způsobí vážné ztráty.

„Zvažujeme i opatření na kontrolu exportu, která by měla dlouhodobý efekt, protože by Rusku odepřela produkty, které potřebuje ke splnění svých strategických ambicí,“ dodal Borrell.

Dodávky plynu z Ruska/ ilustrační foto/ Zdroj: lb.ua

Evropská unie podle něj neodmítne podporu suverenity Ukrajiny: „Ukrajina je naším partnerem a sousedem: její bezpečnost je naší bezpečností.“

PSALI JSME: „BUDOU TAM STATISÍCE RUSKÝCH VOJÁKŮ“: LUKAŠENKO ODPOVĚDĚL, JESTLI BUDE VÁLKA

PŘIPOMÍNÁME: „JSME PŘIPRAVENI NA NEJHORŠÍ,“ ŘEKL GENERÁLNÍ TAJEMNÍK NATO O MOŽNÉ HROZBĚ RUSKÉ INVAZE NA UKRAJINU

Share