„Myslím si, že covid se může týkat i dětí a je zbytečné riskovat“: Vendula Pizingerová prozradila svůj osobní názor na vakcíny a očkování

Letos v létě si mnozí obyvatelé Česka určitě budou chtít odpočinout po těžkém podzimu, zimě a jaru. Někdo pojede k moři, někdo bude odpočívat v Česku, no a Vendula Pizingerová si vybrala jinou dovolenou. Plánuje jet do Rumunska do hor. Není proti testování na koronavirus nebo očkování. Řekla to pro ŽivotvČesku.cz.

Evropská agentura pro léčivé přípravky nedávno schválila očkování vakcínou Pfizer pro děti starší 12 let. Očkování dětí je v Česku velmi ožehavým tématem k diskusi, jsou lidé, kteří to podporují, a jsou i tací, kteří jsou kategoricky proti.

Vendula Pizingerová / Zdroj: youtube.com

Někteří odborníci dokonce říkají, že děti budou potřebovat nejen očkování, ale i přeočkování. Vysvětlují to tím, že je potřeba, aby se mezi nimi nešířil koronavirus, aby nemohli nakazit své rodiče nebo prarodiče.

Někteří imunologové ale upozorňují, že děti prý mají dost silnou imunitu. Podle nich by očkování proti koronaviru v takovém případě mohlo být neúčinné a navíc zatím není známo, jaké budou dlouhodobé účinky.

Vendula Pizingerová / Zdroj: youtube.com

Prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová má také svůj osobní názor na vakcíny a očkování. Má dva syny, staršímu Jakubovi je už 16 let, takže říká, že se může rozhodnout sám a mladšímu Josefovi je teprve 1 rok, takže se rozhodne ona.

Vendula Pizingerová / Zdroj: youtube.com

Podle svých slov svého mladšího syna už nechala očkovat proti meningokokovi a proti různým dětským nemocem.

„Domnívám se, že očkování má smysl. Myslím si, že covid se může týkat i dětí a je zbytečné riskovat,“ uvedla Vendula Pizingerová pro Život v Česku. Dodala, že sama už je očkovaná.

Vendula Pizingerová / Zdroj: youtube.com

Letos v létě hodlá znovu cestovat. Mají auto a stan a chtějí jet do Rumunska do hor. Podle ní tam hodlají jet i s dětmi.

PSALI JSME: “DĚLÁM JEN TO, CO OPRAVDU CHCI”: MONIKA BAGÁROVÁ PROMLUVILA O SVÉ PRÁCI

PŘIPOMÍNÁME: SPD POŘÁDÁ JARMARKY A VYZÝVÁ VOLIČE, ABY PŘIŠLI A KOUPILI ČESKÉ POTRAVINY ZA FÉROVÉ CENY: JAKÉ POTRAVINY BUDE MOŽNÉ KOUPIT A JAKÉ BUDOU CENY

Share