Václav Klaus: „Když poslanci opět předvedou, jsem připraven opravdu výrazně vstoupit do politiky,“ exprezident vyjádřil svůj názor na současnou situaci

Exprezident Václav Klaus se k epidemii koronaviru opakovaně vyjadřoval a kroky vlády často kritizoval. Jeho názor se nezměnil, domnívá se, že vláda neřídí epidemii, ale ničí ekonomiku země a normální život lidí. Nesouhlasí s tím, že by nemocnice mohly být přetížené. Řekl to v pořadu Rozstřel na iDNES.cz.

Bývalý prezident uvedl, že jeho názor na současnou situaci se nezměnil.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Chování vlády označil za iracionální. Řekl také, že vláda „se obklopuje fanatickými kývači, tedy takzvanými odborníky z medicíny a epidemiology“.

Za takové lidi Václav Klaus považuje například prezidenta České lékařské komory Milana Kubka nebo imunologa Václava Hořejšího. Mrzí ho, že kabinet nechce kritiky poslouchat.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Pochybuje také, že by nyní mohly být přetíženy nemocnice. Podle svých slov komunikuje s různými lékaři a také navštívil několik nemocnic a neviděl žádnou přetíženost.

Vyjádřil také názor na to, že mnoho pacientů je na JIP a ARO. Bývalý prezident předpokládá, že by to znamenalo další financování nemocnic.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Proto se domnívá, že zástupci nemocnic mají zájem, aby tato oddělení byla naplněna pacienty. Nechce, aby byl koronavirus dále propagován, chce, aby se nemocnice staraly o všechny pacienty.

Václav Klaus kroky vlády dlouhodobě kritizuje, věří, že uzavření země rozhodně nebude mít žádné pozitivní důsledky. O tom mluvil ještě během protestu zhruba před měsícem.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Vyjádřoval se také k očkování. Podle něj neexistují žádné zázračné vakcíny, je to jen farmaceutický byznys. Přirovnal to k očkování proti chřipce.

Nové mutace koronaviru považuje za dílo PR pracovníků koronaviru. Vzhledem k tomu, že je kritikem koronaviru, je přesvědčen, že tito pracovníci potřebovali najít způsob, jak jinak by mohli lidi postrašit.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

„Když poslanci opět předvedou, že nereprezentují většinové mínění občanů České republiky a prodlouží nouzový stav, jsem připraven opravdu výrazně vstoupit do politiky,“ řekl Václav Klaus.

PSALI JSME: DEMONSTRACE STŘEDOŠKOLÁKŮ V PYŽAMECH PŘED SNĚMOVNOU: ŽÁDAJÍ, ABY JE DOSTALI VEN, TEDY ABY SE MOHLI VRÁTIT DO ŠKOL

PŘIPOMÍNÁME: „MĚJTE ZAKRYTÁ ÚSTA A NOS, DODRŽUJTE ROZESTUP DVA METRY”: PROČ HORSKÝ AREÁL V DOLNÍ MORAVĚ SPUSTIL LANOVKU A OTEVŘEL SJEZDOVKU VEŘEJNOSTI

Share