Demonstrace středoškoláků v pyžamech před Sněmovnou: žádají, aby je dostali ven, tedy aby se mohli vrátit do škol

Před Sněmovnou se ve čtvrtek konal protest středoškoláků. Protestovali proti zavření škol. Symbolicky přišli na svou demonstraci v pyžamech a županech. Jejich slogan byl „Dostaňte nás ven!“ Informuje o tom portál novinky.cz.

Na protest přišli studenti gymnázia Přírodní škola. Chtějí zase studovat offline, tedy vrátit se do školy. Během demonstrace dodržovali všechna fungující opatření.

Demonstrace „Dostaňte nás ven!“ / Zdroj: video novinky.cz

Poté v 11 hodin konala online tisková konference, které se zúčastnili zástupci žáků, rodičů a pedagogů. Uspořádat tuto akci se rozhodli sami studenti.

. Děti chtěly vyjádřit svůj názor současně vtipně, ale také tak, aby byl efektivní.

Jejich demonstrace se týkala i petice s názvem „Nesmíme obětovat děti“. Tuto petici lze podepsat on-line a jejím cílem je návrat žáků do lavic.

Demonstrace „Dostaňte nás ven!“ / Zdroj: video novinky.cz

Přišli k budově Sněmovny v pyžamech a bylo to velmi symbolické. To znamenalo, že děti během on-line výuky ještě nevylezly z pyžama a že postupně ztrácejí své obrysy.

Kromě návratu do škol chtěli žáci také, aby se už mohli sejít s přáteli, aby mohli jet na výlet atd. Jistě chápou, že je třeba dodržovat hygienická pravidla, jako například nosit roušku nebo rozestupy. Potřebují socializaci a živou komunikaci.

Demonstrace „Dostaňte nás ven!“ / Zdroj: video novinky.cz

Demonstranti chtějí, aby byla podepsána petice a aby na jejich problémy reagovali poslanci. Podle učitele Františka Tichého už odeslali emaily všem poslancům a všem senátorům, někteří už odpověděli.

Sněmovna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Studenti si stěžují, že jsou unavení neustále doma, mají pocit, že to má špatný vliv na psychiku. Chtěli by vidět další lidi a někam chodit z domova. O to více mají pocit, že kvalita online výuky je horší než ve školách.

PSALI JSME: VYDAL SE JINOU CESTOU: V JAKÉM OBORU SI VYDĚLÁVÁ PENÍZE ARTUR ŠTAIDL

PŘIPOMÍNÁME: “PRO TENHLE PRSTÝNEK SE SNAD ZASNOUBÍM JEŠTĚ JEDNOU“: ZASNOUBENÁ ALICE BENDOVÁ PROZRADILA ZDA PLÁNUJE SVATBU USKUTEČNIT V ČESKU

Share