„Mějte zakrytá ústa a nos, dodržujte rozestup dva metry”: Proč Horský areál v Dolní Moravě spustil lanovku a otevřel sjezdovku veřejnosti

Ve čtvrtek 11.února horský areál v Dolní Moravě otevřel sjezdovku veřejnosti a spustil lanovku Sněžník, Informuje o tom tn.nova. Kvůli opatřením všechny lyžařské areály by měly být zavřené kvůli opatřením proti koronaviru. Ale zástupci areálů portálu tn.nova.cz uvedli, že žádná vládní opatření neporušují.

Lyžařský areál Dolní Morava/Zdroj: denik.cz

Podle nich, lanovka bude jenom zajišťovat dopravní obslužnosti pro skialpinisty a běžkaře, ale lyžaři používat lanovku nesmí. Zástupce areálů ale doporučuji návštěvníkům dodržovat všechna pravidla, které byly uvedení vládou ještě na začátku pandemii.

“Mějte zakryté ústa a nos, dodržujte rozestup dva metry,” uvedli zástupci. Areál otevřel také sjezdovku, na které lidé mohou lyžovat. Nahoru jich od pátku 12.února bude vyvážet rolba. Je to jediný legální způsob, jak mohou fungovat lyžařské areály.

Lyžařský areál Dolní Morava/Zdroj: tn.nova.cz

Podle slov zástupců, lyžaři mohou jezdit nahoru také na skútrech. To potvrdil i český ministr Vnitra Jan Hamáček, který řekl, že takový způsob provozování lyžařských areálů zakázán není.

Jan Hamáček/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: KABINET SCHVÁLIL NOVELU JANA HAMÁČKA: PORUŠENÍ OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU SE NYNÍ BUDOU REGISTROVAT

PŘIPOMINAME: BAVORSKÝ PREMIÉR NEVYLOUČIL MOŽNOST UZAVŘENÍ HRANIC S ČR: POKUD SE NEPRODLOUŽÍ NOUZOVÁ OPATŘENÍ

Share