Syn našel po 50 letech svou matku: Když se dozvěděl o volbě, kterou ona musela udělat, zaplakal, ale pochopil, proč ho odmítla

Dave Ashford, 54letý obyvatel britského města Poole, dokázal po půlstoletí najít svou vlastní matku. Muži pomohli odborníci z pořadu Long Lost Family, který pomáhá najít ztrácené příbuzné.

V roce 1966, když muži byl jen jeden rok, byl přijat do jedné ze sociálních zařízení Gloucestershire. Adoptivní rodina Ashfordových chlapce měla moc ráda, a snažili se mu dat jen to nejlepší. Přesto se muž chtěl dozvědět, proč ho vlastní matka odmítla.

Dave Ashford / Zdroj: medialeaks.ru

Muž se snažil vše sám zjistit, ale jeho pátrání byli marné. Až v roce 2019, kdy se obrátil na pořad Long Lost Family, se zjistilo, že i rodina jeho matky ho hledají.

Důkladné prostudování archivních dokumentů trvalo déle než se předpokládalo. Specialistům na programu trvalo rok, než vše vyjasnili.

Dave Ashford / Zdroj: medialeaks.ru

Daveovou matkou byla Janet Sandersová, obyvatelka Gloucestershire, která zemřela na nemoc v roce 2006. Muž se s rodičkou osobně nestihl seznámit, ale k jeho překvapení se ukázalo, že má řadu sourozenců, kteří s radostí přijali ztraceného příbuzného do rodiny.

„Matce bylo 16 let, když otěhotněla. Otec ji opustil, protože byl ženatý a nechtěl se hanbit a ona musela zůstat se dvěma nezletilými dětmi v náručí. Vyprávěla mi, že naše babička dala před ní ultimátum: buď jednoho z nich dobrovolně dá do sirotčince, nebo jí obě děti seberou,“ prozradila Niki Goskombová, nejstarší dcera Janet.

Nicky, sestra Davea / Zdroj: YouTube

Na začátku sedmdesátých let byla podobná praxe běžná. Rodiče mladých matek by se mohli obrátit na sociálku, aby je během zuřící krize v Anglii zbavili dětí. Až do věku 21 let se péče o děti automaticky se přesouvala na starší, což bylo důvodem, proč byl syn odebrán šestnáctileté Janet.

„Když mi bylo 15 let, prohledávala jsem máminy věci a našla jsem papíry na jméno Nicholas James. Kdo to je? Je to můj bratr? Narodil se o 18 měsíců později než já, zeptala jsem se matky: „Co je s ním teď?“ Ale ona nedokázala mi odpovědět, cítila se špatně a ztratila vědomí. Tak jsem zjistila, že mám tebe, brácho,“ řekla Nicki a obrátila se na Davea.

Nicky, sestra Davea / Zdroj: YouTube

Když se Dave dozvěděl o volbě, kterou matka musela udělat, měl slzy na krajíčku. Muž si nedovedl představit nic horšího, než hrozbu odebrání obou dětí.

„Nevím, jak to pro ni bylo těžké. Vzdát se svých děti, Bože. Já sám mám dceru a upřímně nevím, jak bych se v podobné situaci zachoval. Moc mě mrzí, že jsem se s ní nestihl seznámit. Je pro mě těžké přijmout její smrt.“

Dave Ashford a jeho sestry, Becky (vlevo) a Nicki (vpravo) / Zdroj: medialeaks.ru

Sestry sdílejí Daveuv smutek po matce. Při pátrání ale muž našel hned tři sestry. Všichni se nyní přátelí, a s radostí seznamují ztraceného bratra se svými dětmi a Nicky dokonce s vnoučaty.

„Teď jsme velká obnovená rodina. Jsme si velmi podobní, všichni máme problémy s koleny, podivné nosy a lásku k sledování televize. A také nemáme rádi sport, ano, v tom jsme si také podobní.“

Velka rodina / Zdroj: medialeaks.ru

PSALI JSME: 32LETÁ ŽENA SI VZALA K SOBĚ 79LETOU CIZÍ BABIČKU Z DOMOVA DŮCHODCŮ: JAK ŽIJE TATO RODINA PO ŠESTI LETECH

PŘIPOMÍNÁME: 17LETÝ MLADÍK A 31LETÁ ŽENA PORODILI DITĚ: JAK VYPADÁ JEJICH RODINA NYNÍ

Share