„Svět je na pokraji potravinové krize“: Zelenskyj předpovídá masové protesty v Evropě, pokud nebudou odblokovány ukrajinské přístavy

Ruská blokáda ukrajinských přístavů by podle ukrajinského prezidenta mohla vést k destabilizaci a masovým protestům v Africe a Evropě.

Ukrajinští vojáci/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Kvůli ruské blokádě ukrajinských přístavů je svět na pokraji potravinové krize. Jde nejen o potravinový problém, ale i o deficit trhu a katastrofický nárůst cen zboží.

Pokud se tomu nezabrání, budeme čelit politickému chaosu v některých zemích Afriky a Asie a tím i migrační krizi v Evropě, kdy lidé ze zemí trpících hladem budou hledat spásu,“ varoval na Bezpečnostním fóru v Bratislavě Volodymyr Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

Podle něj se krize v Africe nevyhnutelně rozšíří do celé Evropy.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

„Potravinová krize nevyhnutelně povede k rozsáhlým protestům v evropských zemích. Mnoho vlád bude muset demonstrantům vysvětlit, proč je kontinent držen jako rukojmí jednoho státu, Ruska, a jedné osoby v Moskvě, která nařídila námořní blokádu ukrajinských přístavů,“ předpověděl Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

Psali jsme:„Já bych byla ráda, kdyby se v září vrátil“: Proč Veronika Žilková doufá, že se Martin Stropnický vrátí do Česka

PSALI JSME: ZELENSKYJ: UKRAJINA SE UŽ DE FACTO STALA SOUČÁSTÍ EVROPSKÉ UNIE

PŘIPOMÍNÁME: „SITUACE JE VELMI OBTÍŽNÁ“: ZELENSKYJ UJISTIL, ŽE UKRAJINA NEMÁ V PLÁNU ZAÚTOČIT NA RUSKO

Share