„Více než třicet let nám politici dluží reformu důchodů“: Robert Šlachta prozradil, jaké plány ohledně důchodů má hnutí Přísaha

Předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta uvedl, že vyšší důchody by měli dostávat lidé, kteří pracovali v těžké práci nebo měli nízkou mzdu. Také podle něj by se muselo změnit přiznání invalidních důchodů. Informuje o tom web ceskeduchody.cz.

Podle sociologických průzkumů by se hnutí Přísaha mohlo dostat do dolní komory Parlamentu, protože by mohlo překonat pětiprocentní hranici. Pokud se tak stane, může tato politická síla ovlivnit politický život státu.

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

Robert Šlachta a jeho spolustraníci mají svou vizi týkající se důchodů v České republice. O tom bylo více napsáno v jejich volebním programu.

„Více než třicet let nám politici dluží reformu důchodů,“ píše se v jejich programu. K provedení této důchodové reformy je nutné, aby byl politický souhlas.

Důchodce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Hnutí Přísaha však nesdělilo podrobnosti, jakou by chtělo důchodovou reformu vidět. Ale například píší, že nemají v úmyslu zvýšit věk odchodu do důchodu.

Navíc prý je třeba odstranit určitou nespravedlnost v důchodovém systému. Například ženy by měly dostávat vyšší důchody, protože dostávaly nižší platy a část života trávily výchovou dětí.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Také by chtěli zvýšit důchody pro ty, kteří měli těžkou práci, ale pracovali za nízkou mzdu. Chtěli by změnit systém finanční pomoci při zdravotní a sociální péči v domácím prostředí.

Podle jejich programu by bylo nutné změnit nastavení invalidních důchodů. Chtějí zjednodušit systém stanovení invalidních důchodů, například aby o prvním stupni invalidity mohli rozhodovat praktičtí lékaři.

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

Robert Šlachta a jeho spolustraníci chtějí podporovat i pracující důchodce, například snížit pro ně sociální odvody.

PSALI JSME: DONALD TRUMP OHLÁSIL ŽALOBU NA ŠÉFY SPOLEČNOSTÍ FACEBOOK, TWITTER A GOOGLE: VINÍ JE Z CENZURY

PŘIPOMÍNÁME: ADAMU VOJTĚCHOVI BYL ZRUŠEN TRVALÝ POBYT: ÚŘEDNÍK UVEDL, PROČ TO UDĚLAL. JAKÁ BYLA REAKCE MINISTRA

Share