„Pro mě STAN je to nejhorší, co máme ve vládě“: Andrej Babiš se tvrdě pustil do Starostů a vyčetl jim ihned několik kauz

Bývalý předseda vlády Andrej Babiš uvedl, že hnutí STAN je to nejhorší, co je v současném kabinetu. Babiš zkritizoval šéfa Starostů Víta Rakušana za nevysvětlené dary a stáž poslance Jana Farského v USA. Píše o tom CNN Prima NEWS.

„Pro mě STAN je to nejhorší, co máme ve vládě,“ prohlásil předseda hnutí ANO s tím, že hnutí vylezlo po Miroslavu Kalouskovi a jeho členové podvedli Pirátskou stranu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš tím měl na myslí, že se Starostové dostali do Sněmovny na kandidátce TOP 09, kdy předsedou byl Kalousek. Za podvod expremiér považuje podzimní volby do Sněmovny, kdy STAN díky kroužkování vlastních kandidátů získalo 33 mandáty a Piráti pouze 4.

Mimo jiné se Andrej Babiš pustil i do poslance Jana Farského, který oznámil, že odjede do USA na několikaměsíční stáž. Odmítal ale rezignovat na poslanecký post. Po obrovské kritice však Sněmovnu nakonec opustí.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Nezdá se bývalému předsedovi vlády i nevyjasněné financování STAN. Hnutí prý získalo dary od společností, které jsou spojovány s lidmi ze zahraničí. Starostové se ale rozhodli, že dary v hodnotě téměř tři a půl milionu vrátí.

V hnutí STAN na vyjádření Babiše již reagovali a uvedli, že se expremiér na ně zřejmě zlobí, protože jejich ministr průmyslu Jozef Sikela chce, aby Agrofert vrátil 100 milionů korun, které získala firma jeho dcery Penam na linku pro toastový chléb od EU.

https://twitter.com/STANcz/status/1484242025666990083

Poslankyně Barbora Urbanová na sociálních sítích napsala, že se Babiš chová jako zhrzený partner po rozchodu. Lucie Potučková na slova politika reagovala s humorem a uvedla, že právě Babiš zneužívá název svého hnutí, protože jí lidé radši chtějí odpovídat JO místo ANO.

PSALI JSME: „DNESKA UŽ JE TO DVĚ“ : TEREZA RAMBA VOŘÍŠKOVÁ SE POCHLUBILA PŘÍRŮSTKEM DO RODINY

PŘIPOMÍNÁME: MARIAN JUREČKA PODROBNĚ ŘEKL, JAKÉ ZMĚNY BUDE OBSAHOVAT DŮCHODOVÁ REFORMA: MINISTR PROMLUVIL O DŮCHODOVÉM VĚKU, SPOŘENÍ A ODVODECH PRO RODIČE

Share