Prezidentův zdravotní stav byl stabilizovaný: o Miloše Zemana se stará tým specialistů na KARIM

Hlava státu byla v neděli hospitalizována do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Druhý den mluvčí nemocnice Jitka Zinke oznámila, že jeho zdravotní stav je již stabilizovaný. Podle ní se o něj starají zdravotníci také na Klinice anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a ÚVN. Informuje o tom TN.cz.

Nedělní hospitalizace hlavy státu pro mnohé byla překvapením. Podle jeho ošetřujícího lékaře Miroslava Zavorala příčinou byly komplikace spojené s jeho chronickým onemocněním.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Už o tom ale nemohl veřejně mluvit, protože Miloš Zeman nedal souhlas, aby jeho lékař sděloval podrobnosti.

Podle mluvčí nemocnice Jitky Zinke stav Miloše Zemana je stabilizovaný. Řekla to v pondělí.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

O něco později byla také zveřejněna informace, že o hlavu státu se stará tým zdravotníků na KARIM.

Podle ní se tito lékaři specializují na intenzivní péči. Dodala také, že se sešlo lékařské konzilium, které určí léčebný plán Miloše Zemana.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

KARIM ÚVN skládá se ze tří oddělení, a to anesteziologického, lůžkového resuscitačního a pracoviště následné intenzivní péče.

Na anesteziologickém oddělení jsou neustále lékaři, kteří jsou v případě potřeby připraveni poskytnout anasteziologickou službu.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Na lůžkovém resuscitačním oddělení jsou pacienti, kterým lékaři poskytují intenzivní péči na nejvyšší úrovni. Jde o pacienty s poruchami životně důležitých funkcí.

Na pracovišti následné intenzivní péči jsou lidé, kteří kteří mohou potřebovat podporu dýchání a ošetřovatelskou péči.

PSALI JSME: VONDRÁČEK NEVĚŘÍ, ŽE PĚTIKOALICE MŮŽE DLOUHODOBĚ FUNGOVAT: VYSTRČIL MU ODPOVĚDĚL A TVRDÍ, ŽE NOVÁ VLÁDA BUDE SLUŠNÁ

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ DOUFÁ, ŽE ADAM VOJTĚCH BUDE ŘÍDIT MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ DO KONCE SOUČASNÉ VLÁDY: PROČ SE ZMĚNIL PŮVODNÍ PLÁN

Share