Muž získal přes 500 tisíc pro učitele, který se kvůli pandemii stal bezdomovcem

Obyvatel Jižní Kalifornie, Steven Nava, několik týdnů procházel kolem muže, který spal v autě na parkovišti, dokud si najednou neuvědomil, že toho muže zná.

José Villaruel / Zdroj: today.com

Byl to náhradní učitel z jeho školy José Villaruel, kterému žáci říkali „pan V.“. Když se výuka přesunuly do online formátu, učitel přišel o práci a pak i domova, píše Today.com.

Steven promluvil s Josém, aby se více dozvěděl, jak se v takové situaci ocitl. Ukázalo se, že jediným příjmem učitele je sociální dávky, ale většinu z nich posílá do Mexika nemocné manželce. Steven našel pro José hotelový pokoj a dal mu 300 dolarů na výdaje a sám začal přemýšlet, jak mu ještě pomoci.

Stephen a José / Zdroj: today.com

José neměl kam jít. Prožil ve svém autě zimu a opakoval si: „Nesmím se vzdát, musím to vydržet.“

Stephen zahájil sbírku prostřednictvím platformy crowdfundingu a oslovil obyvatele města.

„Pan V byl skvělý, zábavný učitel. Kvůli pandemii se ocitl v těžké situaci a nyní se snaží vrátit svůj život zpět. Od začátku epidemie žije ve svém autě i přes špatné podmínky a potíže každodenního života. Pomozte mu postavit se na nohy!“ napsal Stephen.

Uživatelé platformy se soucitém reagovali na situaci José Villaruel. Fórum a Twitter se naplnily zprávami od lidí, kteří učitele osobně znali nebo mu jen chtěli pomoci. V komentářích uživatelé poděkovali Stephenu za iniciativu a soucit s bližním.

Díky dobrovolným darům pro Josého se již podařilo získat přes 27 tisíc dolarů (to je asi 594 miliony korun při současném kurzu) a toto číslo stále roste.

Na 77. narozeniny učitele Stephen společně s bývalými spolužáky předal Josému nečekaný dárek – šek s prostředky shromážděnými pro něj. Učitel nemohl uvěřit svým očím. „Já spím?“ zeptal se José překvapeně.

José a jeho bývalé spolužáky / Zdroj: today.com

Podle učitele si vzpomínky na tento dojemný okamžik zachová navždy v srdci. Měl pocit, že se brzy změní jeho život, že všechno bude v pořádku, ale ani nemohl tušit, že se něco takového může stát. José vždy říkal svým studentům, že když čelíte potíže, neměli by to vzdávat. A zdá se, že jeho rady nebyly marné.

PSALI JSME: MUŽ SE ROZHODL UDĚLAT DOBRÝ SKUTEK A UDĚLAL SI PODIVNÝ ÚČES: JAK TEĎ VYPADÁ

PŘIPOMÍNÁME: NAŠLI HO NA LETIŠTI: PES SE NENÁPADNĚ SCHOVAL DO KUFRU, ABY MOHL LETĚT NA DOVOLENOU S MAJITELI

Share