Andrej Babiš doufá, že Adam Vojtěch bude řídit ministerstvo zdravotnictví do konce současné vlády: proč se změnil původní plán

Po skončení voleb se objevila možnost, že současný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch bude nucen v této funkci zůstat i po 1. listopadu. Podle předsedy vlády Andreje Babiše bude zřejmě nutné, aby Vojtěch řídil ministerstvo až do doby, než bude jmenován nový kabinet. Premiér to řekl pro TV Nova a dodal, že doufá, že s tím šéf resortu zdravotnictví souhlasí. Informuje o tom CNN Prima News.

Předseda vlády vysvětlil, že se situace změnila a kvůli tomu by zřejmě ke změnám na postu ministra zdravotnictví po 1. listopadu dojít nemělo.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Je předpoklad, že členové této vlády nebudou v nové vládě, tak bude potřeba, aby s námi pan ministr zůstal až do konce,“ uvedl Andrej Babiš.

Možná šéf resortu zdravotnictví ještě neví, že zřejmě bude muset nějaký čas stát v čele ministerstva i po 1. listopadu.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Podle premiéra je Adam Vojtěch nyní v zahraničí, nicméně doufá, že ministr s jeho návrhem souhlasí. Řekl, že jsou to záležitost technického charakteru a kvůli nové situaci by nechtěl přistoupit ke změnám.

Původně se plánovalo, že od začátku listopadu Adam Vojtěch opustí resort zdravotnictví a bude pracovat pro resort zahraničí. Měl by se stát velvyslancem ve Finsku.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Tak by se asi stalo, kdyby hnutí ANO vyhrálo volby, nicméně situace se vyvíjela jinak, první místo má koalice SPOLU, která hodlá sestavit vládu společně s koalicí Pirátů a Starostů.

PSALI JSME: „JDEME JEDNAT O VLÁDĚ“: IVAN BARTOŠ PROMLUVIL O PLÁNECH PIRÁTŮ A O VÝSLEDKU VOLEB

PŘIPOMÍNÁME: „JEDNÁNÍ BYLA UPŘÍMNÁ A PROFESIONÁLNÍ“: AMERICKÉ MINISTERSTVO ZAHRANIČÍ SE SEŠLO S DELEGACÍ TÁLIBÁNU

Share