Pokud starý člověk nemá žádné úspory, pak ho nikdo nepotřebuje

Je to o mé sousedce – přímo uprostřed ulice dostala mrtvici. Předtím, když byla babička úplně zdravá, k ní vždycky chodili všichni: sousedé, vnoučata, děti. A každý potřeboval pomoc: půjčit si peníze, sedět s vnoučaty. A nikdo nikdy neslyšel od ni “ne”.

Měla vlastní podnikání a všem pomáhala, nic nepopírala. Vždy byla přátelská, dobromyslná, usměvavá, s pozitivním a klidným charakterem, až po nemoci se hodně změnila.  Samozřejmě, že ne k lepšímu.

Když jsem bydlela sama, nikdy jsem jí neodmítala pomoct.

Ruce/Zdroj: tintelekt.com

Pouze se všechno změnilo – vdala jsem se, mám dvě děti a po deseti letech babička se změnila – od bývalé usměvavé a laskavé ženy nezůstala žádná stopa. Ona ztratila se v čase a přestala se orientovat v prostoru.

Muž už bojuje a hrozí, že odejde, pokud neodmítnu pomáhat staré sousedce. Už jí nezbyli žádní přátelé ani známí – všichni utekli.

Má sestru, ale ta bydlí daleko a nemůže jezdit každý den. Koneckonců má také rodinu a děti.  Starám se o ni ze všech sil. Pokud by to neublížilo mému osobnímu životu, pořád bych se o to postarala, ale kdo se postará o mého manžela a děti?

Je to škoda…Ale chci, abyste si pamatovali jednu věc: Nikdo nikoho nepotřebuje! Pouze pokud máte peníze.

PSALI JSME: FOTOGRAFKA ZACHYTILA ÚSMĚV 98LETÉ ŽENY: KDYŽ ZJISTILI, NA KOHO SE BABIČKA DÍVÁ, LIDÉ ZAČALI PLAKAT

PŘIPOMÍNÁME: BABIČKA SI KOUPILA GAUČ A KDYŽ SE PODÍVALA DOVNITŘ, BĚŽELA NA POLICII: JEŠTĚ JEDEN DŮVOD, PROČ NEKUPOVAT POUŽITÉ VĚCI

Share