Petr Arenberger řekl, kdy asi bude možné chodit venku bez roušek: komentoval i odvolání Jana Blatného

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger uvedl, že konec Jana Blatného ve funkci ministra byl standardním postupem. Také nový šéf resortu řekl, že má nyní na novém postu mnoho úkolů, například zlepšit komunikaci ministerstva. Pokud jde o roušky, podle jeho názoru pravděpodobně nebude je nutné nosit venku už někdy v létě. Řekl to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News.

Před časem Petr Arenberger řekl, že vést nyní ministerstvo zdravotnictví bude určitě těžký úkol. Přesto souhlasil a nyní je novým ministrem.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný v úterý řekl, že o svém možném odchodu z funkce s premiérem nemluvil. Přesto se to ve středu ráno stalo.

Téhož dne ho prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem zdravotnictví. Petr Arenberger si myslí, že taková výměna ministrů je asi standardní postup.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Nový šéf resortu zdravotnictví uvedl, že jeho hlavním úkolem je nyní zlepšit komunikaci ministerstva a také zajistit pro ČR potřebný počet vakcín. Chce také vyřešit problém fake news.

Petr Arenberger považuje takové rozvolnění opatření, které začne v pondělí, za správný přístup. Zároveň ale chce lidem připomenout, že epidemie ještě neskončila.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Zatím budou muset lidé nosit roušky, ale předpokládá, že letos v létě budou moci lidé chodit po ulicích bez nich. Jako příklad uvedl situaci, která byla v Německu loni v létě.

Tehdy lidé chodili ulicemi měst bez roušek, ale nasazovali je při vstupu do obchodů apod. Alespoň předpokládá, že by to mohlo být i v Česku.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Nový ministr také řekl, že spolu s ním na ministerstvu začnou pracovat noví lidé. Řekl to na středeční tiskové konferenci, ale neupřesnil, kdo by to mohl být.

Poté, co Petr Arenberg nastoupil do nové funkce, se objevily spekulace, že by do Česka mohly začít dodávat ruskou vakcínu Suptnik V.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

V minulosti říkal o tom, že by nebyl proti tomu, aby se na Sputniku prováděly klinické studie v ČR.

V Česku je podle něj 10 až 20 procent občanů, kteří by nebyli proti očkování vakcínou Sputnik V. Dodal, že dodávat tuto vakcínu do Česka by bylo podle něj možné v tom režimu, kdyby to nebylo v rozporu s Evropskou lékovou agenturou a Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula ve středu řekl pro CNN Prima News, že ví, že minimálně tři výrobci v Česku by mohli vyrábět Sputnik V. Petr Arenberger řekl, že o tom zatím nic neslyšel.

PSALI JSME: TEĎ BUDE MUSET ŘEŠIT SPOUSTU TĚŽKÝCH ÚKOLŮ: BÝVALÝ MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ A EPIDEMIOLOG ROMAN PRYMULA PROZRADIL, CO ČEKÁ NOVÉHO MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ VE FUNKCI A CO BY MU PŘÁL

PŘIPOMÍNÁME: PROČ DIANA PŘES ZRADU ODKLÁDALA ROZVOD S CHARLESEM AŽ DO POSLEDNÍ CHVÍLE

Share