Teď bude muset řešit spoustu těžkých úkolů: Bývalý ministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula prozradil, co čeká nového ministra zdravotnictví ve funkci a co by mu přál

Prezident Miloš Zeman jmenoval novým ministrem zdravotnictví Petra Arenbergera. Bývalý ministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula řekl pro ŽivotvČesku.cz, co by novému ministrovi přál.

Jan Blatný byl odvolán ze své funkce a místo něj na post ministra zdravotnictví nastoupil Petr Arenberger. Teď bude muset řešit spoustu těžkých úkolů.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

„Já bych mu v této funkci popřál trochu klidu na rozhodování, protože to tam v podstatě nikdy nebylo,“ řekl Roman Prymula pro Život v Česku.

Řekl také, že ministr bude určitě cítit tlak z různých stran, ale měl by zůstat klidný, aby mohl rozhodovat rozumně. Důležitá je i spolupráce s odborníky a aby tyto diskuse byly účinné.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Také všechna tato rozhodnutí bude muset nový ministr ještě prosadit ve vládě, protože tam už je politika. Podle exministra to nebude snadné, ale bude se muset snažit ty odborné závěry realizovat.

Roman Prymula se domnívá, že nyní bude na nového šéfa resortu zdravotnictví určitě tlak z té strany, že by bylo načase všechna opatření zrušit, protože epidemie údajně skončila.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Podle něj je ale nyní nutné opatření rozvolňovat velmi opatrně. Jinak je šance, že se situace může opět zhoršit, což by rozhodně nikdo nechtěl.

Bývalý ministr zdravotnictví hovořil i o tom, že Petr Arenberger bude muset nyní věnovat zvláštní pozornost očkování. Pokud Česko brzy dostane slíbené miliony dávek vakcín, bude muset očkování urychlit.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Podle bývalého ministra je nyní důležitým úkolem získat co nejvíce bezpečných vakcín. V každém případě musí nový ministr jednat důrazně, protože tuto funkci převzal v době epidemie.

PSALI JSME: JAK VYPADÁ NOVÁ PANÍ MINISTROVÁ: MANŽELKA PETRA ARENBERGERA BOJOVALA O TITUL MISS ČESKOSLOVENSKO A DOKÁZALA SE DOSTAT DO FINÁLE

PŘIPOMÍNÁME: DOUFÁ, ŽE LIDÉ BRZY POCHOPÍ, ŽE VAKCÍNA JE TÍM, CO MŮŽE VRÁTIT ŽIVOT DO NORMÁLU: JAK DCERA MILOŠE ZEMANA KATEŘINA PODPOŘILA OČKOVÁNÍ PROTI COVIDU

Share