„Necháš-li nám vnoučata na léto, pak nech také i peníze,“ řekl dědeček: Děti se okamžitě sebraly a odjely pryč

Tereza a Libor žijí vedle Olomouce. Mají vlastní zahradu a snaží se pěstovat různé druhy zeleniny. S přibývajícím věkem je to těžší, ale baví je to dělat.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Až teď mají jeden problém. Děti neustále házejí vnoučata na stará ramena prarodičů. Rodiče žádají o pomoc finančně, ale děti neustále říkají, že mají spoustu problémů a materiálně je to obtížné.

Děti/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Tereza a Libor naprosto dobře chápou, že potřebují pomáhat svým dětem, a milují svá vnoučata. Celé léto tráví s vnoučata ve velké zábavné společnosti. Dědeček vychovává kluky jako tomu bylo dříve. Učí je pracovat, pomáhat na zahradě a dělat jiné věci, které jsou pro důchodce obtížné.

Rodina/Zdroj: topfakty.com

Jednoho dne, když se u stolu shromáždila celá rodina, dědeček vyjádřil vše, co si o tom myslel. Řekl, že je velmi obtížné uživit všechny. Děti velmi rády jedí. To, co se kupuje, hned mizí. A všichni pijí mléko, potřebují pět litrů na jeden den.

Vesnice/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ano, je tu zahrada s dostatkem jídla, ale děti nejedí brambory a jinou zeleninu – chtějí maso. Ale konečné slovo plamenné řeči bylo, že dědeček stanovil cenu za ubytování – 3 tisíce za dítě. Kde starší lidé budou moci získat takové peníze navíc? V ten večer všichni se najedli a vzali děti s sebou domů. Řekli, že už děti nenechají. Přijdou na návštěvu a večer se všichni vrátí domů.

Muž/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Tak zůstali Tereza a Libor v hlubokém tichu sami. V této situaci bylo možné jednat ne tak radikálně, ale zřejmě je dědeček už opravdu velmi unavený, že se rozhodl vyřešit tento problém jednou provždy.

PSALI JSME: MOJE DCERA A VNUČKA VZALY PENÍZE PO PRODEJI MÉHO BYTU A TEĎ SI MĚ NEVŠÍMAJÍ

ČTĚTE TAKÉ: ŠKOLÁKA VYHODILI Z VYUČOVÁNÍ: KDYŽ MATKA ZJISTILA DŮVOD, BYLA NA ŠKOLU NAŠTVANÁ

Share