Miloš Zeman zvažuje možnou spolupráci s Romanem Prymulou: Co konkrétně by ale bývalý ministr zdravotnictví na Hradě mohl dělat

Roman Prymula v minulosti vykonával funkce jako ministr zdravotnictví, náměstek ministra zdravotnictví a poradce premiéra. Ale to už je minulost, nicméně je tu možnost, že by mohl znovu do politiky. Hlava státu Miloš Zeman předpokládá možnou spolupráci se známým epidemiologem. Informoval o tom portál Blesk.

Informaci potvrdil pro Blesk prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj by prezident nebyl proti navázání spolupráce v nějaké formě.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Roman Prymula je velmi známý epidemiolog, takže by možná mohl radit prezidentovi ohledně stávající epidemie koronaviru. Sám však situaci nekomentoval.

Roman Prymula se stal populárním českým politikem na pozici náměstka ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Loni na jaře se ale rozhodl tuto funkci dobrovolně opustit.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Poté se stal vládním zmocněncem. Na této pozici pracoval, dokud se Adam Vojtěch rozhodl rezignovat. Roman Prymula se poté dostal do čela resortu zdravotnictví.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Ministrem ale zůstal velmi krátce. Portál Blesk tehdy zveřejnil fotografii, jak měl ministr zdravotnictví noční schůzku v restauraci, která měla být podle tehdejších opatření uzavřena.

Po tomto případu byl Roman Prymula nucen rezignovat. Bez práce ale nezůstal, stal se poradcem premiéra. Ale ani v této funkci nezůstal dlouho.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Na internetu se objevily fotky z tribun na stadionu, kde bylo vidět, že Roman Prymula přišel sledovat zápas. Přitom několik dní předtím navrhoval zavedení tvrdého lockdownu.

Zhruba před týdnem prohlásil, že nehodlá znovu zastávat veřejné funkce.

Psali jsme: „Andrej Hryc ožije v novém seriálu“: Poslední role slovenského herce. Během natáčení si Hryc ještě nebyl vědom své nemoci

PSALI JSME: PEDAGOGICKÁ KOMORA UVEDLA, ŽE KORONAVIRUS SE NYNÍ NEJRYCHLEJI ŠÍŘÍ MEZI DĚTMI: CO NAVRHUJE, ABY SE ZPOMALILO ŠÍŘENÍ

PŘIPOMÍNÁME: MAREK EBEN UPŘIMNĚ PROZRADIL, JAK SE MÁ NA KARANTÉNĚ: „MĚL JSEM ČAS POKUSIT SE ZASE NĚCO VYMYSLET“

Share