Pedagogická komora uvedla, že koronavirus se nyní nejrychleji šíří mezi dětmi: co navrhuje, aby se zpomalilo šíření

Pedagogická komora uvádí, že situace v mateřských školkách je velmi vážná. Vypracovali grafy, na kterých je vidět, jak se šíří koronavirus. Podle těchto grafů se zvyšuje počet nakažených dětí, které chodí do škol. Informoval o tom web TN.cz.

Podle pedagogické komory se koronavirus začal rychle šířit mezi dětmi mateřských škol a mezi žáky prvních a druhých tříd základních škol. Právě tyto děti měly v poslední době možnost chodit do škol.

Děti ve škole / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Uvádějí, že počet nakazených dětí je nyní o 38 procent vyšší, než je celostátní průměr všech ostatních věkových skupin. Zvláště nyní je tento ukazatel maximální za celou dobu pandemie.

Pedagogická komora podporuje své závěry grafy, kterépro ně udělal analytik Michal Bauer. Využil data ze statistik resortu zdravotnictví a Ústavu zdravtonických informací a statistiky.

Vývoj počtu nakažených dětí ve srovnání s průměrem / Zdroj: pedagogicka-komora.cz

Podle těchto údajů je patrné, že se zvyšuje počet nakažených mezi celou společností a zejména mezi dětmi. Výrazně se zvýšil počet pozitivních výsledků testů u dětí ve věku od 4 do 8 let.

Děti ve škole / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Počet nakažených mezi dětmi na distanční výuce je výrazně nižší než u těch, které chodí do škol. Podle nich je současná situace v mateřských školách dost těžká.

Uzavření materských škol by podle nich určitě pomohlo snížit počet nakažených a zpomalit šíření viru. Děti se nejen navzájem nakazí, ale nakazí se i jejich rodinní příslušníci a zaměstnanci škol.

Děti ve škole / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zatím ale není jasné, jestli se vláda rozhodne zavést tvrdý lockdown, zda budou mateřské školy zavřené. Diskuse o nových opatřeních bude pokračovat ve čtvrtek, debata bude mezi zástupci vlády a opozice.

PSALI JSME: JARO UŽ KLEPE NA DVEŘE: METEOROLOGOVÉ PROZRADILI, JAKÉ POČASÍ SE DÁ OČEKÁVAT V ČESKU V NÁSLEDUJÍCÍCH DNECH

PŘIPOMÍNÁME: ZÁVIDĚNÍHODNÁ POSTAVA SANDRY BULLOCKOVÉ: V ČEM JE TAJEMSTVÍ IDEÁLNÍHO VZHLEDU VE VĚKU 56 LET

Share