Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová prozradila, jak chce zajistit důstojný a spravedlivý důchod pro dnešní třicátníky: odnesou to bohatí lidé a nadnárodní korporace

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová prohlásila, že jí vadí, jak všude kolem mluví o tom, že na důchody nezbydou peníze. Proto politička navrhuje vybírat vyšší daní u „superbohatých“ lidí, aby i třicátníci měli zaručenou penzi. Píše o tom CNN Prima NEWS.

„Měla by být jistota, že člověk, který pracuje, se uživí,“ uvedla ministryně s tím, že by důchod měl činit kolem 40 % průměrné mzdy.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Důstojný důchod pro dnešní třicátníky chce zaručit vybíráním vyšších daní u lidí, kteří hodně vydělávají. Týká se to i nadnárodních korporací. Stačilo by to i na zdravotnictví a sociální služby.

S vyšším zdaněním nadnárodních korporací souhlasí i Pirát Tomáš Martínek. Jako příklad uvedl Google, který zaplatil pouze 8 milionů a naopak Seznam 300 milionů korun.

Tomáš Martínek / Zdroj: youtube.com

Ministryně se musela mimo jiné hájit, proč během posledního volebního období nebyla schválená důchodová reforma. Jako důvod uvedla koronavirovou krizi, kterou vláda podle ní řešila téměř dva roky.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Reformu ale označila za správnou a spravedlivou. Jiný názor ale má Martínek, který dodal, že by se problém jen prohluboval a systém by se neudržel.

Maláčová to ale popřela a tvrdí, že zvýšení daní problém vyřeší. Navíc by se nemusel zvedat důchodový věk v budoucnu.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA PROMLUVIL, KDY OBYVATELE ČESKA BUDOU MOCT SUNDAT ROUŠKY: “TA OPATŘENÍ MŮŽEME ZRUŠIT ZA PŘEDPOKLADU VYŠŠÍ PROOČKOVANOSTI”

PŘIPOMÍNÁME: JAN HAMÁČEK PŘEDVEDL NA VEŘEJNOSTI SVOU MANŽELKOU: MINISTR UDĚLAL PAUZU V POLITICE A VYRAZIL S RODINOU A DOMÁCÍM MAZLÍČKEM VEN

Share