Mikuláš Ferjenčík promluvil, proč vláda se rozhodla zvýšit důchod o 300 korun: „Jsem zvědavý, zda se to dokáže projednat ve Sněmovně“

Vláda České republiky se rozhodla v lednu 2022 roku zvýšit starobní, invalidní a pozůstalostní důchod o 300 korun. Zákon začne platit jen tehdy, kdy ho schválí parlament a podepíše prezident České republiky.

Představitel Pirátů Mikuláš Ferjenčík ale je jistý, že je to součást předvolební kampaně, o čemž sdílel portálu ŽivotvČesku. “Jsem zvědavý, zda se to dokáže projednat ve Sněmovně,” řekl politik.

Mikuláš Ferjenčík/Zdroj: youtube.com

Podle jehož slov, je to velmi náročné pro vládu stihnout zvýšit důchod o 300 korun, kvůli čemuž je jistý, že je to předvolební populismus. Politik řekl, že zvýšení důchodu o 300 korun je dost významnou částkou pro ti, kdo má minimální důchody.

Také Mikuláš řekl, že zvýšení důchodu se stalo kvůli koronavirové epidemie, která na většinu seniorů dopadla moc špatně. Podle politika ale navrh zvýšení důchodu ČSSD předložila dost pozdě.

Mikuláš Ferjenčík/Zdroj: youtube.com

Někteří poslanci před několika dny sdíleli, že zákon nepodpoří kvůli špatně ekonomické situaci v České republice. Podle Mikuláše, ve dnešní době zákon o zvýšení důchodu schválila jen vláda, ale následně by ho měla schválit sněmovna během třech čteních.

Po Sněmovně tento zákon by měl schválit Senát a podepsat prezident, což může trvat více než půlroku. Kvůli tomu Ferjenčík si mysli, že před volbami schválit tento zákon je velmi náročné.

Mikuláš Ferjenčík/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: RASTISLAV MAĎAR PROMLUVIL O NOVÝCH MUTACÍCH KORONAVIRU A OČKOVÁNÍ TŘETÍ DÁVKOU: „MOŽNÁ UŽ TADY HRAJEME ZATÍM NEVIDITELNÝ ZÁVOD S INDICKOU VARIANTOU“

PŘIPOMINAME: DALŠÍ RIZIKO: WHO VARUJE LIDSTVO PŘED ŠÍŘENÍM LATINSKOAMERICKÉ VARIANTY KORONAVIRU, KTERÁ NESE OZNAČENÍ LAMBDA

Share