Časem prověřené tipy pro hospodyňky: Šatní mol se nikdy neobjeví ve skříni

Mol je nepříjemný škůdce, který má rád vaše oblíbené oblečení. Aby se neobjevila, musíte dodržovat řadu pravidel, která byla testována časem a ukázala se jako nejúčinnější.

Směs/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Mol se velmi bojí vůně hřebíčku. Proto vložte mletý hřebíček do sáčků nebo obyčejných ponožek. Sáčky či ponožky s hřebíčkovým práškem dejte do kapes oděvů a polic ve skříni. To platí zejména pro přírodní oblečení, které nelze prát a které mol má moc ráda.

Směs/Zdroj: cpykami.ru

Boty s přírodní kožešinou jsou také oblíbeným jídlem pro moly. Jestli vložíte uvnitř do obuvi ponožky se směsí jedné lžičky čaje, 2 bobkové listy a jednu lžičku mletého hřebíčku.

Směs/Zdroj: cpykami.ru

Toho stačí na celou letní sezónu. Hřebíček odradí mol po dobu nejméně 6 měsíců, poté je třeba směs obnovit.

Směs/Zdroj: cpykami.ru

Pokud mol již žije ve Váši skříni, musíte si oblečení dát do sáčku a uložit ho na 24 hodiny do mrazničky. Larvy můry zemřou.

Směs/Zdroj: cpykami.ru

Poté oblečení vyperte v teplé vodě s malým množstvím čpavku. Skříň je třeba vyčistit: otřete všechny police čpavkem a vyperte všechno oblečení.

ČTĚTE TAKÉ: PĚT TIPŮ OD MATKY ILONA MUSKA PRO RODIČE, KTERÉ CHTĚJÍ VYCHOVAT ÚSPĚŠNĚ DĚTÍ

PSALI JSME: ZAMĚSTNANEC PIZZERIE UKÁZAL TIP, JAK MŮŽE KURÝR UKRÁST KLIENTOVI ČÁST PIZZY: PO DORUČENÍ ZÁKAZNÍCI SI NEDOSTATEK ANI NEVŠÍMAJÍ

Share