„Neočkované si tentokrát v Česku virus najde prakticky všechny“: Jaroslav Flegr předpokládá, že by v prosinci mohlo být až 30 tisíc nakažených denně

Epidemická situace v Česku se stále zhoršuje. Počet nakažených v pondělí byl oproti minulému pondělí téměř dvojnásobný. V nemocnicích přibývá hospitalizovaných, je jich tam už přes pět set. Známý evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr se domnívá, že by se situace mohla ještě výrazně zhoršit. Promluvil o tom pro server ŽivotvČesku.cz.

Resort zdravotnictví v poslední době neplánoval zavést opatření proti šíření koronaviru. Situace se ale stále zhoršuje a zdá se, že šíření viru se zrychlilo.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Evoluční biolog a parazitolog se domnívá, že opatření bylo třeba zavést ještě minulý měsíc a nyní by situace mohla být normální. Teď je ale zřejmé, že se tato čísla budou dále zvyšovat.

Předpokládá, že letos by mohl být počet nakažených denně vyšší než loni. Vysvětlil to tím, že nebudou zavedena přísná opatření, zatímco loni taková opatření fungovala.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Podle něj bude ministerstvo zdravotnictví rozhodovat podle situace v nemocnicích, jak tomu bylo v minulosti. Myslí si, že budou hospitalizováni převážně neočkovaní lidé.

Předpokládá proto, že se nemocnice zaplní někdy v prosinci. „V té době už budeme mít počty nakažených denně možná i ke 30 tisícům,“ řekl Jaroslav Flegr pro Život v Česku.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Varoval, že to ohrožuje lidské životy a řekl, že nyní je úmrtnost zhruba 2 procenta, což znamená, že umírá přibližně 18 lidí z každého tisíce pozitivně testovaných.

Pokud se počet úmrtí začne dramaticky zvyšovat, pak tentokrát nebude považovat za příčinu virus, ale naší hlouposti.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

To, že brzy bude v Česku nová vláda a nové vedení ministerstva zdravotnictví, nepovažuje za něco pozitivního. Měl na mysli jen jejich možné kroky týkající se epidemie.

Předpokládá, že nové vedení bude postupovat podobně, například zavádět opatření, když už bude pozdě atd. Podle něj bude možné zjistit, zda noví politici skutečně chtějí virus zastavit, pokud se rozhodnou zavést preventivní PCR testování.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Toto testování by se mělo týkat zaměstnanců a žáků. Neví však, zda se nová vláda k tomuto kroku odhodlá. Radí proto všem, aby se ochránili, a to, aby se nechali naočkovat.

„Neočkované si tentokrát v Česku virus najde prakticky všechny,“ uvedl Jaroslav Flegr.

PSALI JSME: V LUXUSNÍCH ŠATECH, ALE S NEVHODNÝM LÍČENÍM: VÉVODKYNĚ Z CAMBRIDGE SE OBJEVILA NA VEŘEJNOSTI A PŘEKVAPILA SVÝM VZHLEDEM

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ UMÍSTIL PŘÍSPĚVEK NA SOCIÁLNÍ SÍTĚ A NYNÍ DLUŽÍ 200 TISÍC DOLARŮ, A TO VŠE KVŮLI BANÁLNÍ CHYBĚ V JEDNOM SLOVĚ

Share