Muž umístil příspěvek na sociální sítě a nyní dluží 200 tisíc dolarů, a to vše kvůli banální chybě v jednom slově

Anthony Zadravich pracuje jako realitní agent v Austrálii. Na muže byla podána žaloba k soudu s tvrzením o podvodu a chybě v publikaci na Facebook. Ten chlap nepopsal apostrof, což změnilo význam celého příspěvku. Informuje o tom deník The New York Times.

K takové mimořádné situaci došlo v loňském roce. Realitní agent měl pohledávku vůči Stuartovi Gunovi, jeho bývalému zaměstnavateli. Obvinil ho z toho, že Gun nezaplatil důchodové přírůstky.

Sociální sítě / ilustrační foto / Zdroj: marketer.ua

Problematické slovo v publikaci bylo „employees“, což se překládá do češtiny jako „zaměstnanci“. Nakonec byl význam příspěvku definován jako to, že Stuart nemůže vyplácet důchody všem svým zaměstnancům.

„Hanba tobě, Gune,“ napsal agent.

Po půl dni byl příspěvek smazán, ale informace se již šířila sociálními sítí. Poté, co se o incidentu dozvěděl Anthonyho bývalý zaměstnavatel, rozhodl se podat žalobu k soudu s obviněním o urážku na cti a žádal aby viník byl potrestán.

Soudní jednání / ilustrační foto / Zdroj: forbes.cz

Soud se konal letos v říjnu. Soudce vysvětlil, že překlep ve slově „employees“ může čtenáře uvést v omyl ohledně Stuarta Ghana. Nyní může zmeškané znamení vést k pokutě, která může dosáhnout 180 000 dolarů.

Soud / ilustrační foto / Zdroj: superhear.info

PSALI JSME: FENA V BRÝLÍCH A SUKNÍ SE NAUČILA JEZDIT NA TRAKTORU: ZÁBAVNÉ VIDEO ROZESMÁLO SPORTU LIDI NA INTERNETU

PŘIPOMÍNÁME: ŽENICH VYHNAL VLASTNÍ MATKU ZE SVATBY: CO UDĚLALA

Share