Jak levně vyčistit pračku: několik jednoduchých pokynů, které vám pomohou při péči o pračku

Čas od času je třeba pračku vyčistit. Čištění tohoto domácího spotřebiče není tak obtížné, ale jsou zde určité nuance. Jedná se o poměrně nepříjemný proces, takže mnoho lidí upřednostňuje odložení na poslední chvíli, dokud stroj nepřestane fungovat. Zde je několik jednoduchých pokynů, které vám pomohou při péči o pračku.

Pračka/Zdroj: syl.ru

Vyčistíme dvířka

Poté, co váš stroj dokončí další prací cyklus, vyjmete z něj mokré prádlo, nechte jej uschnout. Nechejte dvířka na chvíli otevřené, nebo ještě lépe, otřete je do sucha hadříkem. Jinak by se ve stroji mohla vytvořit plíseň.

Pračka/Zdroj: syl.ru

Čistíme gumičky

Na gumičkách se hromadí nejvíce prachu a nečistot. K čištění těchto povrchů se doporučuje jakákoli čisticí směs. Můžete dokonce použít obyčejnou sodu. Je lepší nepoužívat výrobky obsahující chlór, protože po jejich použití se guma může deformovat. Chcete-li účinně vyčistit gumičky, přetáhněte ji a otřete oblast za ní saponátem. Rovněž byste měli otřít kovovou část, ke které přiléhá.

Gumičky/Zdroj: syl.ru

Vyčistíme buben

Buben musí být čas od času vyčištěny od nahromaděného „vodního kamene“. K tomu můžete použít speciální prostředky nebo jednoduché lidové recepty. Stačí si vzít obyčejný ocet nebo kyselinu citrónovou. Nebo k vyčištění jedné pračky budete muset vzít šest balení kyseliny. Kolik peněz potřebujete, můžete určit podle stupně znečištění stroje. Kyselina se nalije do zásobníku na prací prášek. Poté se zvolí cyklus s nejvyšší teplotou vody.

Žena/Zdroj: syl.ru

Umyjeme zásobník na prací prášek

Hlavní věcí je správně vytáhnout zásobník ze zařízení. Podrobný popis tohoto postupu je zpravidla uveden v pokynech. Zásobník můžete vyčistit jakýmkoli čisticím prostředkem. K tomu můžete použít houbičku nebo starý zubní kartáček. Po vyčištění vložte ho na chvíli do octového roztoku. Tím se zbavíte zbytkového vodního kamene a zabráníte také tvorbě plísní.

Pračka/Zdroj: syl.ru

Čištění filtru

Dalším prvkem, který se v pračce často zašpiní, je odtokový filtr. Stroj poté přestane vypouštět vodu obvyklým způsobem. Po praní v bubnu jednoduše zůstane voda. Filtr můžete vyčistit sami. Kryt filtru je umístěn ve spodní části stroje. Před provedením tohoto postupu umístěte pod víko nádobu a hadry na vodu. Poté lze z otvoru odstranit nečistoty a drobné nečistoty, které po praní zůstanou v pračce.

PSALI JSME: DOBRÉ TIPY PRO DOMÁCNOST: JAK VRÁTIT BÍLÝM VĚCEM ČERSTVÝ VZHLED

PŘIPOMÍNÁME: TIPY OD BABIČKY: CO JE MOŽNÉ DĚLAT S VODOU, VE KTERÉ SE VAŘILY BRAMBORY

Share