I když jsou omezení, ale tradice nikdo nezakázal: jak iniciativa Chcípl PES šla koledovat

Iniciativa Chcípl PES se rozhodla i o Velikonocích projevit svůj nesouhlas. Zástupci vlády žádali všechny lidi, aby vydrželi svátky doma, aby neporušovali opatření. Zástupci iniciativy Chcípl PES však šli koledovat. Například v restauraci Šeberák rozdávaly pomlázky. Organizátoři uvedli, že tato akce není v rozporu se současnými opatřeními. Informuje o tom web TN.cz.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný a ministr vnitra Jan Hamáček požádali lidi, aby zůstali o Velikonocích doma, aby už 12. dubna bylo možne začít opatření rozvolňovat.

Chcípl PES / Zdroj: youtube.com

Většina lidí to udělala, ale ne všichni. Například iniciativa Chcípl PES oznámila, že chtějí koledovat a připojili se k nim i další občané.

Tuto iniciativu organizovali majitelé restaurací a hospod. Tak se v pondělí konala schůzka v pražské restauraci Šeberák. Rozdávali tam pomlázky. Kdo chtěl, mohl se svézt i rikšou.

Pomlázka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Velikonoce budou! Navzdory Hamáčkovi“ tak se jmenovala jejich akce, která prý byla zaštítěna vládním nařízením o internetových obchodech.

Tak například ženy si mohly objednat prostřednictvím webu takovou službu, jako je vyšupání. Nabízeli velikonoční poukaz, který stál 200 korun.

Chcípl PES / Zdroj: youtube.com

Nabízeli, že přijedou za ženami a vyšupá je. Tato služba byla levná, za ni by bylo možné zaplatit vejcem se vzkazem pro ministry.

Ale ti, kteří si koupili velikonoční poukaz mohou od 1. května vybrat nějakou službu nebo produkt od podnikatelů členů jejich iniciativy.

Pomlázka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Je známo, že již 80 žen si objednalo tuto populární službu. Lidé si chtějí Velikonoce stejně užít.

Minulý měsíc se Chcípl PES stal oficiálním politickým hnutím. Hodlají také kandidovat v nadcházejících volbách do Sněmovny.

PSALI JSME: DANA MORÁVKOVÁ PROZRADILA, JAK SE VYHÝBÁ KORONAVIRU: “OPRAVDU MNOHO LIDÍ KOLEM MĚ COVID NA NATÁČENÍ MĚLO”

PŘIPOMÍNÁME: ZUZANA BELOHORCOVÁ PROMLUVILA O SVÉ PROMĚNĚ: „KONEČNĚ JSEM MOHLA UKÁZAT SLOVENSKÉMU NÁRODU, ŽE NEPATŘÍM DO STARÉHO ŽELENA“

Share