Jan Hamáček o očkování: kdy bude podle ministra vnitra proočkováno polovina populace

Ministr vnitra Jan Hamáček předpokládá, že asi polovina obyvatel Česka vakcínu dostane už někdy v červnu. To by znamenalo, že se život začne vracet k normálu. Epidemická situace v Česku se stále zlepšuje a ministr doufá, že se lidé budou i nadále chovat zodpovědně. Řekl to pro ŽivotvČesku.cz.

Za celou dobu epidemie mělo koronavirus v naší zemi už více než 1,5 milionu lidí. Z nich zemřelo přes 27 tisíc lidí, většina se ale naštěstí vyléčila.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Snížilo se reprodukční číslo, které ukazuje, kolik lidí může nakazit jedna nakažená osoba. Tuto sobotu dokonce mělo hodnotu 0,77.

Trend poklesu epidemie pokračuje. To je jistě pozitivní zpráva a mnoho lidí již očekává zmírnění opatření, která by měla nastat po skončení nouzového stavu.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

„Věřím, že lidé vidí, že se to daří snižovat a nikdo nebude chtít, aby se opakovala apokalypsa v nemocnicích,“ řekl Jan Hamáček pro Život v Česku.

Domnívá se, že se lidé budou i nadále chovat zodpovědně. Vláda bude opatření postupně a také opatrně rozvolňovat, aby se situace dramaticky nezhoršila.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Doufá také, že už nejhorší období epidemie je minulostí. Kromě toho pokračuje očkování a ministr vnitra si myslí, že někde v červnu už vakcínu dostane asi polovina populace.

Vláda už s největší pravděpodobností nebude žádat poslance o prodloužení nouzového stavu. Část žáků by se měla do škol vrátit 12. dubna.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Očkování v Česku začalo 27. prosince 2020. Za tu dobu už bylo očkováno přes 1,8 milionu lidí, z toho více než 576 tisíc lidí dostalo 2 dávky.

PSALI JSME: I KDYŽ JSOU OMEZENÍ, ALE TRADICE NIKDO NEZAKÁZAL: JAK INICIATIVA CHCÍPL PES ŠLA KOLEDOVAT

PŘIPOMÍNÁME: POLICISTÉ ZASTAVILI AUTO A PO NAHLÉDNUTÍ DO NĚJ SE SITUACE ZMĚNILA V MIMOŘÁDNOU: UVIDĚLI, ŽE 3 CESTUJÍCÍ MĚLI 8 NOHOU

Share