„Dohodli jsme se“: dvě koalice se dohodly na nové vládě, diskuse trvala přes 12 hodin

Zástupci pěti stran, které mají po volbách většinu v dolní komoře Parlamentu, v úterý diskutovali o tom, jak bude vypadat nová vláda. Už se dohodli na koaliční smlouvě. Informuje o tom server TN.cz.

Diskuse na toto téma v úterý trvala více než 12 hodin. Tato diskuse měla výsledek, zástupci obou koalic uvedli, že se dohodli na koaliční smlouvě. Také už odsouhlasili programové prohlášení vlády.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Lídr koalice SPOLU a šéf ODS Petr Fiala řekl, že se dohodli na několika základních věcech, díky nimž by mohl vzniknout nový kabinet.

Dodal, že možná koaliční smlouva bude podepsána už v pondělí 8. listopadu. Doufá, že se tak stane, jakslíbili lidem.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Kromě toho zástupci pěti stran diskutovali o tom, jak by mohl vypadat nový kabinet. Zatím je jasné, kolik každá strana dostane ministerstev.

Šéf hnutí Starostové a nezávislí Vít Rakušan řekl, že ještě před rokem měli naději na sestavení podobné vlády, nyní se to ale už stává realitou. Brzy by se to mělo stát.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš uvedl, že potřebné smlouvy budou brzy dokončeny. V jejich straně bude koaliční smlouvu schvalovat fórum všech členů strany.

Psali jsme:„Protože jsem přišla o práci“: jak vypadá žena, která se rozhodla vypadat jako panenka Barbie kvůli výdělku

PSALI JSME: LOCKDOWN O VÁNOCÍCH JE MOŽNÝ, ŘÍKAJÍ POLITICI: EXPERTI ŘEKLI, JESTLI JE TO SPRÁVNÝ KROK A JAK SE SITUACE MŮŽE VYVÍJET

PŘIPOMÍNÁME: EVA BUREŠOVÁ ODPOVĚDĚLA HATERŮM V NOVÉM KLIPU: „NIKDO SI NEMŮŽE MYSLET, ŽE MÁ PRÁVO NA MĚ NADÁVAT“

Share