Do hvězdného nebe odešel Miroslav Zikmund, který se dožil 102 let: Jak a kde žil známý spisovatel a cestovatel

Známý spisovatel Miroslav Zikmund se dožil 102 let, ale bohužel v čtvrtek jeho rodina informovala, že Miroslav zemřel. O tom sdílela portálu Radiožurnál. Do hvězdného nebe odešel ve středu večer.

Miroslav Zikmund/Zdroj: youtube.com

Nejvíc ho fanoušci pamatuji díky cestám kolem světa. Jezdil všude s Jiřím Hanzelkou. Spolu projeli víc než 100 států. Dokonce i byli v Africe, kde lítali na tatraplanu. Ten se v dnešní době nacházív pražském Národním technickem muzeu.

Miroslav Zikmund/Zdroj: youtube.com

Jejich cesty byly opravdu rozsáhlé, protože celkem bylo odvysílání až 700 tisíc reportáži. Oba dokonce převzali v roce 1999 medaili za zásluhy, kterou jim tehdy vydal Václav Havel.

Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka/Zdroj: denik.cz

Za svůj život měl jenom dvě partnerky. První byla herečka a zpěvačka Eva Mašková, se kterou se v sedmdesátých letech rozvedl. Další jeho ženou se stala Marie Macalíkovou, se kterou prožil až do poslední chvíle svého života. Poslední rozloučení s Miroslavem proběhne v Zlíně.

Vila Miroslava Zikmunda/Zdroj: extra.cz

Miroslav Prahu miloval, ale většinu svého života žil ve Zlíně. Tam má úžasnou vilu, ve které má nejen obyčejné pokoje, ale i velkou knihovnu, která je plna různých knih z celého světa.

Vila Miroslava Zikmunda/Zdroj: extra.cz

PSALI JSME: “JE TO VELICE ZÁKEŘNÁ VĚC”: HALINA PAWLOWSKÁ PROZRADILA, JAK NA JEJÍ ORGANISMUS PŮSOBIL KORONAVIRUS

PŘIPOMÍNÁME: „BUDOUCNOST JE NEJISTÁ“: JAK TO MÁ PETR VOJNAR S LUCIÍ VONDRÁČKOVOU. MODERÁTOR PROMLUVIL TAKÉ O OSLAVÁCH VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ

Share