„Důchodci jsou pro nás priorita a musíme je i nadále podporovat“: premiér Andrej Babiš promluvil, jak se bude vyvíjet důchodový systém, pokud zůstane ve vládě

Premiér Andrej Babiš označil za strašení prohlášení o tom, že důchody nebudou. Zdůraznil, že jsme jednou z nejméně zadlužených zemí a rovněž se pustil do návrhu důchodové reformy, kterou připravila ministryně práce a sociálních věci Jana Maláčová. Politik řekl, co by změnil on. Informuje o tom web ceskeduchody.cz.

Předseda vlády prozradil, že důchod nyní nepobírá, i když na něj má nárok již několik let. Příjmy politika prý posílá samoživitelkám. Jedná se o částku přes 12 milionů korun. O důchody se ale zajímá, protože zaplatil velké daně.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

K vyřízení důchodu musí Babiš doložit ještě nějaké doklady a pak se dozví jeho výši. Dle slov premiéra ministerstvo práce by mělo lidem vysvětlovat, jaké důchody budou pobírat.

Předseda vlády vysvětlil, že sice neusiloval o důchodovou reformu, ale více pracoval nad vysokými důchody. Babiš řekl, že jeho vláda už dávno důchodcům pomáhá a vyjednává pro ně různé bonusy, jako je například sleva na jízdné.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér uvedl, že návrh reformy Maláčové je celkem v pořádku, ale neřeší příjmovou stránku, což je chyba. Rovněž ministryně měla sestavit odborný pracovní tým, který se měl důchodovou reformou zabývat. To se nestalo a dle slov Babiše důchodová komise byla příliš politizována.

Ministerský předseda uklidnil důchodce, že peníze na penze určitě budou. To ale může zaručit, pokud bude ve vládě. Babiš připomenul, že se za jeho vlády důchody každoročně rostly.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády říká, že Česko je jednou z nejméně zadlužených zemí. V tomto roce to bude 44,8 % HDP.

Babiš tvrdí, že vláda splnila slib a během posledních let zvýšila průměrný důchod na 15 351 korun. V příštím roce se dostane nad 16 tisíc. „Důchodci jsou pro nás priorita a musíme je i nadále podporovat,“ řekl premiér.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Nakonec politik prohlásil, že by se neměl zvyšovat důchodový věk. Vše ale může změnit, pokud to bude vyžadovat aktuální situace.

PSALI JSME: ŽENY NA VRCHOLU ČESKÉ POLITIKY: KDO SE KROMĚ MIROSLAVY NĚMCOVÉ MŮŽE STÁT PREZIDENTKOU ČESKÉ REPUBLIKY

PŘIPOMÍNÁME: DALŠÍ NEPŘÍJEMNÁ UDÁLOST PRO ČEŠKU: TEREZA HLŮŠKOVÁ DOUFALA, ŽE JI PROPUSTÍ NA SVOBODU, NEBO JÍ ALESPOŇ ZKRÁTÍ TREST, ALE JEDNÁNÍ ODVOLACÍHO SOUDU NEUSKUTEČNILO

Share