Babiš po volbách změnil svůj názor: premiér řekl, jestli hodlá opustit Sněmovnu

Těsně před hlasováním do Sněmovny ministerský předseda Andrej Babiš tvrdil, že se poslaneckého mandátu vzdá, pokud jeho hnutí ANO bude v opozici. Nyní ale ve svém pořadu Čau lidi otočil a ve Sněmovně údajně zůstane i v případě, kdyby ANO vládu netvořilo. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Kdybychom měli skončit v opozici, z politiky bych odešel,“ říkal Babiš s tím, že neumí moc mluvit a je manažerem.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

Po volbách tuto informaci u Babiše upřesňovalo ihned několik novinářů. Premiér ovšem odmítal na tyto dotazy odpovídat. Následně ale řekl, že z politiky odcházet neplánuje a nikdy o tom nemluvil.

O odchodu z politiky Babiše psal dokonce server idnes.cz, který vlastní Agrofert. Článek měl tehdy titulek „Než být v opozici, to radši v politice skončím, řekl Babiš“.

Když se v místnosti o tom článku zmínilo, přítomní se začali tomu smát. Dokonce se smála i manželka předsedy vlády Monika Babišová.

„Nevím co píše iDnes.cz, ale já jsem nikdy neřekl, že odcházím z politiky,“ odpověděl Babiš a dodal, že se mluvil jen o tom, že nebude v opozici.

Monika Babišová, Andrej Babiš a Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

O víkendu premiér nakonec řekl, že v Parlamentu zůstane. Dokonce to udělá, i když jeho hnutí bude v opozici. „Zkrátka to nevzdám,“ zdůraznil politik, který chce sledovat všechny kroky Petra Fialy.

PSALI JSME: ZMĚNA NA ČESKÉ POLITICKÉ SCÉNĚ: PETR FIALA MÍŘÍ NA CÍL SE STÁT PREMIÉREM ČR

PŘIPOMÍNÁME: VĚTŠINA HOSPITALIZOVANÝCH PACIENTŮ JSOU NEOČKOVANÍ: IMUNOLOG VÁCLAV HOŘEJŠÍ VYSVĚTLIL VÝHODY OČKOVÁNÍ

Share