Vnuk našel doma dopis, který jeho dědeček napsal babičce v roce 1955, ale byl tam kód:pak pochopil, že jeho prarodiče něco skrývali

Španělský uživatel Reddit jménem bobathehut našel doma dopis, který jeho dědeček napsal své babičce v roce 1955. Navzdory tomu, že uplynulo více než půl století, byl text zprávy dokonale zachován, i když list byl velmi žlutý.

Dopis/ Zdroj: medialeaks.ru

Při pohledu na písmena si však vnuk myslel, že se jedná o nějakou magii, a v jeden okamžik zapomněl jak číst – každé slovo mu připadalo neznámé. A není divu, protože dědeček přišel se speciální šifrou, aby nikdo nemohl zjistit, o čem tu píše.

Hádanka zajímala autora příspěvku. Začal přemýšlet o tom, jak text vyřešit, a zkoušel různé možnosti.

Vnuk přišel na to, že písmeno k písmenu je šifrována takovým způsobem, že a znamená z, b – jako y atd. Ten chlap teď mohl přečíst dopis, což pak i udělal.

Podle toho, co bylo napsáno, dědeček babičku žárlil. Bylo léto a muž nechtěl, aby babička odjela do města. Bál se, že se tam dívka setká s jiným.

Dopis/ Zdroj: medialeaks.ru

„Pokud půjdete do města, pokusím se nemyslet na to, že tam potkáte někoho jiného a nezamilujete se do něj. Budu si myslet, že mě každý den milujete více a více a mluvíte jen s jíními dívkami.

Dědeček navíc připustil, že nedůvěřuje druhé polovině a vyděsila ho myšlenka, že se jednoho dne budou muset rozejít. Všiml si také, že se dívka během doby, kdy nebyli spolu, hodně změnila. To je romantika v 50. letech!

Dopis/ Zdroj: medialeaks.ru

„Musím se přiznat, že vám trochu nevěřím, zvláště když tu nejste. Bojím se myslet si, že přijde den, když mě opustíte. Myslím, že ano, protože jste se během našeho známého hodně změnila.“

A na konci dopisu muž naznačil, že by chtěl dostat odpověď, a to co nejdříve. Pro autora zprávy bylo důležité, aby mu dívka také otevřela srdce a řekla mu o svých pocitech.

„Byl bych rád, kdybyste mi ve svém dopise otevřela své srdce, jako jsem to tu udělal. Řekňete mi, jak se ke mně cítíte.“

PSALI JSME: JEN MÁLOKDO POCHOPÍ, KDE JE TRIK: KDE JE MAJITEL ZAHRADY

PŘIPOMÍNÁME: ANDREA BOCELLI A JEHO KRÁSNÁ ŽENA VERONICA BERTI PŘEDVEDLI PARÁDNÍ DUO: TOTO VIDEO MÁ UŽ PŘES 4 MILIONY ZHLÉDNUTÍ

Share