Očekává se další uvolnění: Havlíček uvedl, že připraveni ukázat systém rozvolnění v obchodech a ve službách

Vláda znovu jedná o další etapě rozvolňování. Nyní se diskutuje o zprovoznění obchodů a služeb. Detaily budou projednány ve čtvrtek během mimořádné schůze. Píše o tom web seznamzpravy.cz.

Zatím kabinet umožní otevření mateřských školek od 26. dubna v regionech, kde bude zaznamenáno maximálně 100 nových případů na 100 tisíc obyvatel.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Rozhodnutí o obchodech a službách ještě nepadlo a ministři se rozhodnou za několik dní.

Dle slov ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka vláda chce mít data o vývoji epidemie v zemi za posledních deset dní.

Andrej Babiš a Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

„Jsme připraveni ve čtvrtek ukázat systém rozvolnění v obchodech a ve službách,“ zdůraznil Havlíček.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger uvedl, že se během mimořádného jednání kabinetu rozhodne o pořadí sektorů, jak se bude uvolňovat ekonomika.

Obchod / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Někteří obchodníci dokonce chtěli proti rozhodnutí vlády protestovat a otevřít své prodejny 26. dubna. Podnikatelé jsou zklamání, že vláda v pondělí neuvedla konečnou variantu další etapy rozvolňování.

Šéf Retailové sociace Václav Hrbek řekl, že vláda musí pochopit, že s tímto virusem budeme žít dlouhodobě a nejde nechat maloobchody pořád uzavřené.

Obchod / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Stejně tak o zprovoznění dalších obchodů žádají nákupní centra, která jsou rozhodnutím vlády zklamaná. Jejích zástupci tvrdí, že dokážou splnit všechny bezpečnostní opatření.

Podnikatelé dodávají, že lockdown silně zasahuje do oblasti maloobchodu a pokud dojde k jejich zprovoznění, dá to šanci mnohým z nich přežít a zachránit svůj byznys.

PSALI JSME: KROKY RUSKA JSOU SILNĚJŠÍ, NEŽ ČESKO ČEKALO: JAN HAMÁČEK NAZNAČILL, CO BUDE DÁL

PŘIPOMÍNÁME: TOMÁŠ TŘEŠTÍK PROMLUVIL O ROZVODU SE SPISOVATELKOU RADKOU TŘEŠTÍKOVOU: „DALŠÍ SPOLEČNOU PARTNERSKOU CESTU ŽIVOTEM SI PROSTĚ NEUMÍME PŘEDSTAVIT”

Share