„Tolik už se nám po vás stýská“: Jan Hrušínský chce sjednocené podmínky pro provoz divadel a restaurací

Mnoho herců, ředitelů divadel a jiných umělců trápí aktuální situace s rozvolňováním v odvětví kultury. Nechápou, proč vláda stále nemůže povolit nastartování kultury naplno. Promluvil o tom i šéf Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský a zdůraznil, že nejvíce za to je zodpovědný šéf resortu Lubomír Zaorálek. Informuje web forum24.cz.

Jan Hrušínský / Zdroj: youtube.com

„Brzy začne léto a s ním se k lidem vrátí i kultura. To zní krásně, že?“ táže se herec na sociálních sítích s tím, že ministr Zaorálek by musel chodit do práce, aby kultura měla stejné podmínky jako restaurace či obchody.

Principál dodává, že Zaorálek měl místo cesty do Ostravy jednat o podmínkách zejména pro divadla. Hrušínský říká, že není spravedlivé, aby restaurace měly možnost obsadit plnou kapacitu a divadla mohou být zaplněna pouze na polovinu.

Lubomír Zaorálek / Zdroj: youtube.com

„Podmínky jsou výhodné jen pro velké sály. Pro divadla s menší kapacitou hlediště ne,“ vysvětlil umělec.

Hrušínský vzkázal, že 7. června začnou hrát a budou to dělat, i kdyby tam mohli pustit jenom několik lidí. Herci se už totiž velmi těší na diváky.

Jan Hrušínský / Zdroj: youtube.com

Nekončí také mediální válka mezi Hrušínským a Parlamentními listy. Ty znovu o něm napsaly poté, co se herec zúčastnil rozhovoru se senátorem Václavem Láskou a zmínili se o již uvedeném mediu.

Hrušínský se pustil do pana Vyorala z Parlamentních listů. Předpokládá, že novinář si myslí, že lež může být názorem. Nakonec dodal, že už to dál nechce řešit, protože Vyoral jen plive na lidi.

PSALI JSME: „ŽE SE MI TOHLE STANE V MÝCH 55 LETECH, JSEM VŮBEC NETUŠILA“: PROČ SE LUCIE BÍLÁ POHÁDALA BĚHEM ROZHOVORU S ONDŘEJEM SOUKUPEM

PŘIPOMÍNÁME: „NEBAVÍ MĚ SEDĚT DOMA, ALE NEDÁ SE NIC DĚLAT“: ZNÁMÝ REŽISÉR JIŘÍ ADAMEC ŘÍKÁ, ŽE HO NIKDO NEPOTŘEBUJE

Share