„Aktuální situace je klid před bouří,“ uvedl Válek a vláda povolí očkování třetí dávkou pro osoby nad 18 let. Od ledna se zastavuje program Antivirus B a přestane přispívat firmám

Vláda od 4. ledna umožní očkování třetí dávkou proti koronaviru osobám od 18 let, pokud u nich uběhlo 5 měsíců od druhé dávky. Informaci potvrdil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Kabinet také pozastaví vyplácení příspěvku B z programu Antivirus. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Aktuální situace je klid před bouří, omikron se šíří celou Evropou,“ uvedl Válek s tím, že třetí dávka je nejlepším řešením a ochrání lidi před omikronem a těžkým průběhem onemocnění. Vyzval tak všechny plnoleté, aby se očkovali posilující dávkou.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kabinet rovněž chce, aby firmy testovaly své zaměstnance od 17. ledna dvakrát týdně. O tomto opatření se ale ještě bude jednat a testy by měly být hrazeny.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka na tiskové konferenci řekl, že vláda doplatí podporu za listopad a prosinec a od 1. ledna zastaví vyplacení příspěvku B z programu Antivirus.

Program má pomáhat firmám, aby nepropouštěly pracovníky a dorovnává 60 % náhrady mzdy do 29000 Kč. Dle rozhodnutí předchozí vlády, příspěvek měl být vyplácen do konce února.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Nová vláda ale příspěvek může vrátit, pokud to bude situace vyžadovat. Jurečka zdůraznil, že kabinet chce lidem pomáhat, ale pomoc musí být cílená a efektivní.

PSALI JSME: O KOLIK POROSTOU DŮCHODY V NOVÉM ROCE: KAŽDÝ PENZISTA SI POLEPŠÍ, ALE ČÁSTKY SE BUDOU LIŠIT

PŘIPOMÍNÁME: „OMIKRON NEVYHNUTELNĚ VYTLAČÍ DELTU“: LADISLAV DUŠEK PROZRADIL, JAK SE MŮŽE EPIDEMICKÁ SITUACE V NÁSLEDUJÍCÍCH TÝDNECH VYVÍJET

Share