Malý chlapec každé léto trávil u babičky na vesnici: tradice však byla porušena a po mnoha letech pochopil cennost té doby

Pětiletý chlapec Jiří miloval svou babičku více než kdokoli jiný na světě.

Vnuk s dědou/Zdroj: newsposter24.com

V létě chlapec strávil měsíc na vesnici se svými prarodiči. To usnadnilo rodičům práce. Jiří však nebyl naštvaný, protože jeho prarodiče mu hodně dovolovali, například jíst více zmrzlin, dlouho plavat v řece nebo jíst maliny přímo na zahradě.

Vnuk s babičkou/Zdroj: newsposter24.com

Naučil se jezdit na kole a neustále zlepšoval své dovednosti. Chlubil se své babičce, jak jezdí na kole bez rukou, ale aby o tom neříkala matce. Babička ho vždy poslouchala, ale žádala, aby byl opatrnější.

Dítě/Zdroj: newsposter24.com

Je již tradicí, že do vesnice jezdí každý rok. Jiří zde našel si přátele. V deseti letech chlapec dokonce předvedl skandál, protože nechtěl jít s rodiči na dovolenou, ale do vesnice.

Vnuk s dědou/Zdroj: newsposter24.com

Tradice však byla porušena, když Jiří oslavil patnáct let. Všechno mu připadalo nudným. Ale týden tam se svými rodiči se stále stavil a pomáhal zvládat domácí práce: udělali lavičku s dědečkem, natřeli a opravili střechu. Babička se usmívala a hladila chlapce po hlavě.

Poté, co se jeho život stal plným různých událostí, nejprve maturita, poté univerzita a práce. Dědečka a babičku vídal čím dál tím méně a volal jim jen na svátky.

Vnuk s dědou/Zdroj: newsposter24.com

Jednoho dne matka dostala špatnou zprávu a řekla, že babička hospitalizována s vážnou diagnózou. Jiří se cítil podivně. Po vzpomínkách, které zažil v dětství, měl ve vztahu ke své babičce pocit zrady.

Vnuk s dědou/Zdroj: newsposter24.com

Spolu se svými rodiči chlap dojel do vesnice. Teprve když tam viděl svého dědečka, uvědomil si, jak je starý. Dům celý měl vůně léků. Spolu potom šli do nemocnice k babičce.

Vnuk s dědou/Zdroj: newsposter24.com

Poté, co lékař řekl, že pro uzdravení žena potřebuje pozitivní emoce, Jiří se rozhodl vstoupit do pokoje. Když vstoupil a posadil se vedle ní, a odhalil tajemství, které určitě způsobí pozitivní emoce. Řekl, že se brzy stane prababičkou a on sám bude mít dítě. Pani Markéta byla z této zprávy velmi šťastná, ale vnuk požádal, aby to neřekla matce, jako tomu bylo v dětství. Slíbil také, že představí svou babičku své vyvolené, a když porodí, přijedou spolu do jejich vesnice. Po takových pozitivních emocích se babička rychlé zotavila.

Dítě/Zdroj: newsposter24.com

O pět let později běžel malý Jiříček, a křičel, že má nejlepší babičku na světě, a ptal se, kdy pojedou do vesnice za prababičkou Markétou.

ČTĚTE TAKÉ: ODMÍTLA JSEM HLÍDAT VNUKA A SYN SE SNACHOU PŘESTALI SE MNOU KOMUNIKOVAT

PSALI JSME: BABIČKA VYHNALA VNUKA S MANŽELKOU Z BYTU A ROZHODLA SE, ŽE CHCE ŽÍT SAMA V 85 LET

Share