Jan Konvalinka předpokládá, že u neočkovaných osob se může zvýšit zdravotní pojištění: proč budou platit víc

Česko stále přemýšlí, jak nalákat lidí na očkování proti koronaviru. Část populace vakcínu odmítá, protože se bojí nežádoucích účinků či jsou přesvědčení, že očkování nepotřebují. Biochemik Jan Konvalinka však varuje, že mají větší šanci dostat se nemocnice a nákaze podlehnout. Pak by se mohly řešit etické a právní otázky. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Jan Konvalinka / Zdroj: youtube.com

Vláda dlouhodobě pracuje nad systémem očkování a postupem času zpřístupňovala vakcíny pro lidi od nejstarších k nejmladším. Konvalinka ale zdůrazňuje, že lidé nad 60 let už na vakcinaci jít nechtějí.

„Dostávám mnoho zpráv od lidí, kterým se nepodařilo zaregistrovat, a když ano, čekají na očkování u svého praktického lékaře,“ uvedl odborník.

Jan Konvalinka / Zdroj: youtube.com

Biochemik zdůraznil, že čekání v systému je příliš dlouhé a při tom v některých očkovacích centrech říkají, že vakcín mají přebytek. Konvalinka je přesvědčen, že chyba je v organizaci a nyní je důležité naočkovat zbytek lidí v kategorii 60 let a více.

Dalším problémem je to, že 30 procent lidí se očkovat nechce a vláda to bude muset řešit. Konvalinka říká, že kvůli tomu po rozvolnění může přibýt mnoho nemocných a obětí koronaviru.

Jan Konvalinka / Zdroj: youtube.com

V důsledku toho se budou řešit otázky, když neočkovaní lidé zastaví chod celé země a naplní nemocnice. Proto Konvalinka navrhuje, aby neočkovaní lidé platili vyšší zdravotní pojištění, protože výdaje na jejích péči bude vyšší.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Biochemik dodal, že vakcíny jsou dost účinné proti mutacím covid-19. „Spolehlivě chrání před velmi vážným průběhem onemocnění a proti hospitalizaci, do jisté míry i proti infekci,“ uvedl Konvalinka.

PSALI JSME: HÁDKA MEZI PREMIÉREM A PIRÁTY VE SNĚMOVNĚ: VŠE ZAČALO KVŮLI DOPISU ANDREJE BABIŠE, KTERÝ POSLAL OBČANŮM

PŘIPOMÍNÁME: ÚČINNOST VAKCÍN KLESÁ PO ŠESTI MĚSÍCÍCH: SPOLEČNOSTI PFIZER A BIONTECH CHTĚJÍ PODÁVAT TŘETÍ DÁVKU VAKCÍNY

Share