Lukašenko chce být na protesty lépe připravený: Nařídil utěsnit hranici před migranty a prý nechal zřídit vězeňský tábor pro odpůrce režimu

Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko nařídil svým bezpečnostním silám, aby uzavřely „každý metr“ běloruské hranice, informovala Belta.

Upřesnil, že by do Běloruska nikdo neměl vstupovat z „jihu nebo západu“.

Lukašenko/ Zdroj: belta.by

„K dnešnímu dni by na území Běloruska neměla projít žádná noha z přilehlé strany, ať už z jihu, nebo ze západu,“ zdůraznil běloruský vůdce.

Podle Lukašenka je takový krok údajně nezbytný k tomu, aby sousední země nemohly implementovat taktiku vyhánění nelegálních migrantů prostřednictvím oficiálních kontrolních bodů.

Zařízení, které by mohlo být vězeňským táborem pro odpůrce režimu prezidenta Alexandra Lukašenka/ Zdroj: cnn.com

Kromě toho podle CNN nechal Alexandr Lukašenko zřídit poblíž Minsku tábor pro politické vězně. Nachází se na místě bývalého sovětského skladu raket.

Po obvodu zařízení byl instalován tříúrovňový elektrický plot a nové videokamery, jsou zde vojenské stráže a nápis „Vstup zakázán!“.

Zařízení, které by mohlo být vězeňským táborem pro odpůrce režimu prezidenta Alexandra Lukašenka/ Zdroj: cnn.com

Mluvčí západní rozvědky v rozhovoru pro CNN řekl, že zatím nejsou žádné přímé důkazy, které by potvrzovaly, že se jedná o vězeňský tábor.

PSALI JSME: JEDEN TELEFONÁT ROZHODL O OSUDU BĚLORUSKÉ OLYMPIONIČKY CIMANOUSKÉ: BABIČKA JÍ VZKÁZALA, ABY SE DOMŮ NEVRACELA

PŘIPOMÍNÁME: „SKUTEČNÁ ČÍSLA JSOU MNOHEM VYŠŠÍ“: WHO UVEDLA, ŽE SVĚT ZAŽÍVÁ KVŮLI KORONAVIRU OBDOBÍ SKUTEČNÉHO NEBEZPEČÍ

Share