Jeden telefonát rozhodl o osudu běloruské olympioničky Cimanouské: Babička jí vzkázala, aby se domů nevracela

Běloruská atletka Kryscina Cimanouská prozradila, kdy a proč se rozhodla nevracet do Běloruska. Informovala o tom agentura Reuters.

Běloruská atletka Kryscina Cimanouská/ Zdroj: nv.ua

Rodina Cimanouské se bála, že bude olympionička poslána do psychiatrické léčebny, pokud se vrátí do Běloruska. Sportovkyně vysvětlila, že jí zavolala její babička a řekla jí, aby se domů nevracela.

Běloruská atletka Kryscina Cimanouská/ Zdroj: rubryka.com

Běloruská atletka tvrdí, že nikdy v politice nebyla, nechodila na protesty a nebránila se úřadům.

„Jsem sportovkyně a v politickém životě jsem ničemu nerozuměla. Snažím se nedělat nic jiného, než sportovat … Může to znít krutě po všech těch strašných událostech v Bělorusku v létě, snažila jsem se ale tomu vyhýbat, chtěla jsem jen jet na olympiádu a vynaložit veškeré úsilí,“ řekla Kryscina Cimanouská.

Běloruská atletka Kryscina Cimanouská/ Zdroj: YouTube

Přiznala, že když byla odvezena na tokijské letiště, aby byla poslána do Běloruska, zavolala jí babička: „Měla jsem doslova 10 sekund. Zavolala mi má vlastní babička a řekla: Prosím tě, nevracej se do Běloruska, je to nebezpečné.“

Během tiskové konference ve Varšavě uvedla, že pravděpodobně někdo její babičce řekl, co na ni bude čekat, pokud se vrátí.

PSALI JSME: “POUHÉ 3 DNY A NOCI K ÚNIKU OD STAROSTÍ, POVINNOSTÍ A NEPOHODY”: DAGMAR HAVLOVÁ UKÁZALA, JAK ODPOČÍVALA NA ITALSKÉ PLÁŽI

PŘIPOMÍNÁME: JIŘINA BOHDALOVÁ I PŘES SVŮJ VĚK VEDE AKTIVNÍ ŽIVOTNÍ STYL: VYRAZILA DO ZAHRANIČÍ A MÁ PLNÉ RUCE PRÁCE

Share