Podle Hamáčka vláda bude jednat o možném prodloužení nouzového stavu: jaký mají plán dalšího postupu kvůli koronaviru

Kabinet bude projednavat možnost prodloužení nouzového stavu i po Velikonocích. Kromě toho by bylo možné rozšířit testování zaměstnanců. Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný navrhne možné další kroky. Například podle jeho názoru by bylo možné zvýšit perimetr pro pohyb k volnočasovým aktivitám. To je jediné opatření, které by se dalo uvolnit. Píše o tom web iDNES.cz.

Tedy na konci lockdownu, po 21. březnu by mohl být zrušen například zákaz sportu mimo katastr obce. Zatím je zakázáno překračovat hranice okresů bez vážného důvodu.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Stav nouze bude trvat do 28. března. Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že ministři budou diskutovat o možnosti prodloužení nouzového stavu.

Vláda to zřejmě chce udělat tak, aby přísná opatření mohla fungovat ještě během Velikonoc. Nyní chce vláda výrazně snížit počet nových případů nákazy a počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Podle Jana Hamáčka by počet hospitalizovaných měl být nejméně o polovinu nižší než nyní a počet nových případů nákazy v hranicích několik tisíc. Řekl to pro Českou televizi.

Kromě toho pokračuje očkování a šéf resortu vnitra je rád, že se to zrychluje. Předpokládá, že za dva měsíce bude situace výrazně lepší než nyní.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Kromě toho chtějí sociální demokraté ve vládě znovu navrhnout uzavření části průmyslu během Velikonoc.

Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček řekl pro CNN Prima News, že vláda bude diskutovat i o testování ve firmách od 10 zaměstnanců. Podle něj bude pro to dostatečně samotestů a testováno bude dalších zhruba 700 tisíc lidí.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný ve Sněmovně upozornil, že někteří zaměstnavatelé neorganizují testování tak, jak bylo plánováno. To znamená, že posílají své zaměstnance na testování do míst pro testování veřejnosti.

„Zaměstnavatel má povinnost zajistit toto testování pro svého zaměstnance, nikoliv tím, že ho pošle na veřejné místo,“ řekl Jan Blatný.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Podle něj se budou muset testovat zaměstnanci firem ještě další asi dva měsíce.

PSALI JSME: OTEVŘENO, NEBO ZAVŘENO: KAREL HAVLÍČEK PROMLUVIL O OTEVÍRÁNÍ NOVÝCH OBCHODŮ O VELIKONOCÍCH

PŘIPOMÍNÁME: LÉKÁRNICI UKÁZALI NÁVOD, JAK SE NENAKAZIT KORONAVIREM: AKTUALIZOVALI ÚDAJE NA ZÁKLADĚ POZNATKŮ ZA POSLEDNÍ ROK

Share