Otevřeno, nebo zavřeno: Karel Havlíček promluvil o otevírání nových obchodů o Velikonocích

Loni o Velikonocích se vláda rozhodla opatření mírně rozvolnit a byly například otevřeny velké obchody pro kutily. Letos se rozhodně nic podobného nestane. Lidé budou muset nakupovat i nadále online. Vláda tak rozhodla, protože letos je epidemie výrazně horší než loni. Řekl to ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček pro CNN Prima News.

Karel Havlíček uvedl, že rozhodně letos před Velikonocemi žádné otevření obchodů nebude. Počet nakažených a hospitalizovaných je nyní výrazně vyšší než loni na jaře.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Ministr průmyslu a obchodu i další ministři se domnívají, že do Velikonoc nedojde k žádnému zásadnímu rozvolnění opatření.

Jediné, co by podle něj bylo možné zrušit, je zákaz pohybu pouze po svém katastru. To by se dalo rozšířit například na celý okres nebo i kraj.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Nyní je hlavním cílem vlády chránit zdraví a životy lidí. Ministr se domnívá, že zmírňovat opatření bude možné, když bude virus pod kontrolou v naší zemi a v sousedních zemích.

„Nemůžeme jít do harakiri,“ řekl Karel Havlíček. Podle něj vláda již několikrát opatření předčasně rozvolňovala a mělo to negativní důsledky.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Například epidemická situace se výrazně zhoršila poté, co vláda zmírnila opatření před Vánocemi. Nyní se ale kabinet ještě více obává, jak se epidemie vyvíjí v sousedních státech.

Karel Havlíček uvedl, že situace v Česku se mírně zlepšila, ale nyní se zvyšují počty v Německu, Polsku a Maďarsku. Na sousedním Slovensku se situace také nezlepšuje.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Vláda už připravuje plán na zmírnění opatření, hlavním kritériem ale bude počet hospitalizovaných, těch by mělo být méně než 3 tisíce. Nyní je to přes 8,3 tisíce.

Prioritami pro vládu zůstávají zrušení zákazu cestování mezi okresy a návrat žáků do školních lavic.

PSALI JSME: VÝSLEDKY SOCIOLOGICKÉHO PRŮZKUMU: JAKOU PODPORU MAJÍ STRANY A HNUTÍ

PŘIPOMÍNÁME: „MUSÍM SE PŘIZNAT, ŽE NĚCO TAKOVÉHO JSEM OČEKÁVAL“: EXPREZIDENT VÁCLAV KLAUS PROMLUVIL O TOM, JAK SE U NĚHO PROJEVOVALA NÁKAZA KORONAVIREM A ŘEKL O OPATŘENÍCH, KTERÁ BY MĚLA VLÁDA UPŘEDNOSTŇOVAT

Share