„Musím se přiznat, že něco takového jsem očekával“: exprezident Václav Klaus promluvil o tom, jak se u něho projevovala nákaza koronavirem a řekl o opatřeních, která by měla vláda upřednostňovat

Exprezident Václav Klaus promluvil o aktuálních vládních opatřeních. Nezamlouvají se mu řešil by epidemii jinou cestou. Chce návrat dětí do škol a změnit plošné restrikce na cílené. Uvedl to ve vysílání CNN Prima NEWS.

Politik označil koronavirus za středně vážnou chorobu, která se ale lehce šíří a vyžaduje si oběti. „Není sebemenší důvod koronavirus podceňovat,“ řekl Klaus s tím, že ale není potřeba zavádět příliš přísná opatření.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Bývalý prezident nedávno covid-19 prodělal a údajně se nakazil během natáčení podcastu, jelikož člověk se kterým dělal rozhovor byl nakažený.

Klaus říká, že horečku měl pouze několik hodin a průběh onemocnění byl mírný. „Musím se přiznat, že něco takového jsem očekával, nepropadl jsem panice,“ dodal.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Exprezidenta překvapuje, že vláda nyní po lidech vyžaduje nošení respirátorů. Očkovat se zatím nechce a jako řešení vidí posílení imunity a pohyb na čerstvém vzduchu.

Dle Klause jsou čísla hospitalizovaných velmi dramatizována a on sám do nemocnice nechtěl, i když to lékaři po něm chtěli. Nakonec ale lékařskou péči nepotřeboval.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Exprezident také promluvil o situace kolem své cesty do bytu v Černém Dole navzdory uzavření Trutnovska. Hygienikům prý uvedl, co dělal a o žádné udavačství se prý nejednalo. Navíc dodal, že není správné, jak hygienická stanice prozradila médiím informaci. Klaus byl po cestě prý zastaven policejní hlídkou, která ho nechala projet.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Klaus je přesvědčen, že vláda měla od začátku připravovat lidi na to, že nemoc musíme prodělat. Chybou údajně byla snaha izolovat se od koronaviru. Další chybou je podle politika upřednostňování vakcíny před léčbou, která měla být prioritou.

Václav Klaus / Zdroj: youtube. com

Omylem dle slov Kaluse byla také plošní opatření. Správnou volbou prý byla cílená opatření. Nakonec Klasu prohlásil, že by se do škol co nejdříve měly vrátit děti, jelikož se rozpadají návyky a rozkládají se základní hodnoty, na kterých je založená činorodá společnost.

PSALI JSME: POZNÁME DŮVODY ZPOŽDĚNÍ V DODÁVKÁCH VAKCÍN PROTI COVID-19

PŘIPOMÍNÁME: „DOMOV, DĚTSTVÍ A NEJBLIŽŠÍ LIDÉ“: JAN HRUŠÍNSKÝ OTEVŘENĚ PROMLUVIL, PROČ JEHO DĚTSTVÍ V RODINĚ HERCE NEBYLO JEDNODUCHÉ

Share