Jezevčík byl krmen do takové míry, že pro něj bylo obtížné se hýbat: Dobrovolníci se rozhodlí pomoc a za pár měsíců je k nepoznání

Majitelé domácích mazlíčků to někdy přehánějí. Stejně jako neúnavné babičky krmí své vnoučata, tak i zvyšují váhu zvířat. Pouze pokud ztratíte nadbytečné kilogramy pro člověka, není to nejtěžší úkol, nemůžete říct totéž o našich mladších přátelích.

Pes/Zdroj: kindhearts.com.ua

Čivini byl za neznámých okolností převezen do útulku. Dobrovolníci byli z jeho vzhledu zděšeni. Chudák byl obézní. Místo živého jezevčíka se z něj stala nemotorná koule, se kterou je těžké pohnout.

Pracovníci útulku našli pečující dívku jménem NIOK, která souhlasila pomoct psu.

Pes/Zdroj: kindhearts.com.ua

Cesta k cíli byla dlouhá a vyčerpávající. Museli snížit denní dávku jezevčíku, což velmi tvrdě snášel. Ale jedna strava nestačila. Veterinární lékař také předepsal proveditelné cvičení. Šlo většinou o chůzi po vodě.

Pes/Zdroj: kindhearts.com.ua

Za pár měsíců je k nepoznání. Stal se silnější, začal si hodně hrát s dalšími mazlíčky dočasného majitele. Minulý životní rytmus se však neobešel bez následků. Pes musel podstoupit dvě operace kvůli bolestivým kloubům.

Pes/Zdroj: kindhearts.com.ua

Po operaci skončil v jiné rodině. V budoucnu budou pečovatelé muset pečlivě sledovat výživu a zajistit, aby všechno bylo v pořádku. Přesto je dobré, že svět není bez dobrých lidí.

PSALI JSME: „VYPADAL JAKO MIMOZEMSKÉ STVOŘENÍ“: ŽENA UKÁZALA, JAK SE NEMOCNÝ PES ZMĚNIL DÍKY ŽIVOTU S MILUJÍCÍMI MAJITELI

PŘIPOMÍNÁME: PES PŘIVEDL MUŽE DO HOR, ABY ZACHRÁNIL DÍTĚ, KTERÉ TAM ZŮSTALO

Share